Mikuláš
6.12.2022
Štyri okupované oblasti Ukrajiny budú pripojené k Rusku
Zdielať na
Zahraničie

Štyri okupované oblasti Ukrajiny budú pripojené k Rusku

Archívna reportáž

RUSKO / Kremeľ vo štvrtok vyhlásil, že štyri okupované oblasti na juhu a východe Ukrajiny - Donecká, Luhanská, Chersonská a Záporožská, budú do Ruskej federácie začlenené v piatok, 30. septembra podpísaním príslušných dohôd v Kremli. Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie hovorcu Kremľa, Dmitrija Peskova.

Peskov novinárom povedal, že Moskvou dosadení "lídri" štyroch uvedených oblastí, kde sa od minulého piatka do utorka tohto týždňa konali údajné referendá o anexii k Rusku, podpíšu dohody o pričlenení k Ruskej federácii na piatkovej ceremónii. Tá sa uskutoční o pätnástej hodine miestneho času v Georgijevskej sále Veľkého kremeľského paláca, na ktorej sa zúčastní aj ruský prezident Vladimir Putin. Štvorica Moskvou dosadených "lídrov" v stredu, 28. septembra, oficiálne požiadala Putina o anektovanie nimi vedených oblastí na základe výsledkov referend o pričlenení k Ruskej federácii.

Podľa Kyjeva aj Západu išlo v skutočnosti o nelegitímne pseudohlasovania, ktoré boli narýchlo zorganizované v reakcii na úspešnú protiofenzívu ukrajinskej armády. Mnohé krajiny preto avizovali, že tieto výsledky týchto tzv. referend neuznajú.

Súvisiace články

Najčítanejšie