Oblačno
23°
Bratislava
Elena Helena
18.8.2022
Krvavý útok v nočnom bare. Podozrivého zadržala polícia
Zdielať na

Krvavý útok v nočnom bare. Podozrivého zadržala polícia

OSLO / Nórska polícia vyšetruje nočnú streľbu v gay bare v Osle ako teroristický útok. Podozrivého zo streľby, ktorý pravdepodobne konal bez komplicov, polícia zadržala neďaleko miesta činu a obvinila ho z vraždy. Pri streľbe zomreli dvaja ľudia, počet zranených sa vyšplhal na 21.

Výstrely sa ozvali krátko po polnoci v blízkosti nočného podniku London Pub. Ten je vyhľadávaným miestom príslušníkov komunity LGBT. Policajti dorazili päť minút po streľbe a útočníka zadržali. Zadržaný je 42-ročný muž, ktorý má nórske občianstvo a pochádza z Iránu. Už skôr bol v hľadáčiku polície, teraz odmieta vypovedať. "Polícia ho obvinila z vraždy, pokusu o vraždu a z teroristických činov. Jednou z hypotéz je, že išlo o zločin z nenávisti," informuje prokurátor Christian Hatlo. 

Nórskou metropolou mal dnes, 25. júna, prejsť sprievod za práva komunity LGBT, usporiadatelia ho ale na odporúčanie polície zrušili. Nórsko si tento rok pripomína 50 rokov od povolenia vzťahov osôb rovnakého pohlavia. K pochodu hrdosti sa viazalo mnoho sprievodných akcií.

Súvisiace články

Najčítanejšie