Polojasno
18°
Bratislava
Oliver
7.7.2022
Najničivejší požiar za posledných 30 rokov. Plamene si vyžiadali 19 životov
Zdielať na
Zahraničie

Najničivejší požiar za posledných 30 rokov. Plamene si vyžiadali 19 životov

NEW YORK / Pri požiari bytového domu v newyorskej štvrti Bronx zahynulo 19 ľudí, medzi nimi aj deväť detí. Viac ako 50 osôb utrpelo zranenia a 13 ľudí museli hospitalizovať v kritickom stave.

​Najsmrteľnejší požiar v New Yorku za ostatné tri desaťročia podľa vyšetrovateľov spôsobil elektrický ohrievač v mezonetovom byte na druhom a treťom poschodí v 19-poschodovej budove.

Uväznení obyvatelia rozbíjali okná, aby sa mohli nadýchať vzduchu, a keď z bytu na nižšom poschodí, kde požiar vypukol, začať stúpať dym, napchali pod dvere mokré uteráky. Preživší priznali, že v panike utekali po zatemnených chodbách a schodištiach, kde takmer nemohli dýchať.

Ako uviedol šéf hasičov Daniel Nigro, obete našli na každom poschodí. Mnohé skonali v dôsledku zástavy srdca a dýchania. Podľa Nigra sa niektorí nedokázali dostať do bezpečia pre množstvo dymu. Zopár obyvateľov bytového domu uviedlo, že spočiatku ignorovali hlásiče dymu, keďže predtým v budove zo 70. rokov minulého storočia zažili množstvo falošných poplachov.

Súvisiace články

Najčítanejšie