Opozičný kritik Alexej Navaľnyj podľa slov právnika začína strácať cit v nohách a rukách

Opozičný kritik Alexej Navaľnyj podľa slov právnika začína strácať cit v nohách a rukách

Archívna reportáž: Navaľnyj na súde embed kód
MOSKVA / Opozičný kritik Vladimira Putina, Navaľnyj si odpykáva trest vo väzení. Moskovský súd zmenil podmienečný trest opozičného lídra Alexeja Navaľného, ktorý dostal za spreneveru, na nepodmienečný a poslal ho do väzenia. Jeho právnik informoval, že klient stráca cit v nohách a rukách.

Štyridsaťštyriročný kritik Kremľa dostal tri a pol roka odňatia slobody, keďže už ale rok strávil v domácom väzení, jeho pobyt za mrežami o tento čas skrátia.

Vadim Kobzev uviedol, že Navaľnému, ktorý bol poslaný do väzenia na dva a pol roka, diagnostikovali dve vyskočené platničkyMinulý týždeň Navaľnyj začal hladovku a požadoval náležitú liečbu akútnych bolestí chrbta a nôh spôsobených vyskočenými dvoma platničkami. Biely dom uviedol, že správy o zhoršení jeho zdravotného stavu sú znepokojujúce.

Väznený ruský vodca opozície Alexey Navaľnyj mal negatívne testy na koronavírus po tom, čo bol premiestnený do lekárskeho ústavu na liečenie respiračných chorôb. Uviedli to v stredu právnici Navaľného. Aktivista však nie je v poriadku a zdá sa, že trpí bolesťami. Pán Kobzev, ktorý v stredu navštívil Navaľnyj, na twitteri (v ruštine) uviedol: "Alexej chodí sám. Počas chôdze cíti bolesť. Je veľmi znepokojujúce, že choroba jednoznačne postupuje, pokiaľ ide o stratu citlivosti nôh, dlaní a zápästia. “

Navaľného, ktorý je najznámejším kritikom prezidenta Vladimira Putina, zadržali 17. januára po jeho návrate z Nemecka. V krajine sa liečil päť mesiacov z následkov otravy nervovoparalytickou látkou novičok. Z útoku obviňuje Kremeľ, čo ruské úrady odmietajú. Podľa prokuratúry pobytom v Nemecku porušil pravidlá podmienečného odsúdenia za spreneveru. Navaľnyj označuje kauzu z roku 2014 za politicky motivovanú.

Zdroj: noviny.sk/BBC news

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

18:00 Bez servítky
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:35 Stratené duše V.
19:40 Profesionáli VIII.
20:30 Vlastníci
18:00 Súdna sieň
19:00 Kosti X.
20:10 9-1-1: Texas
18:45 Kid Lucky
19:00 Malí fidlikanti
19:20 Arthur a Minimojovia
18:25 Rivalky na hrazdě
20:15 Dopis na rozloučenou
21:55 Pohanský král