Nemať rúško a byť vulgárny k policajtom sa neoplatí

Nemať rúško a byť vulgárny k policajtom sa neoplatí

BEROUN / Veľký rozruch na českých sociálnych sieťach vzbudilo video zásahu mestských strážnikov proti mladíkovi, ktorý nemal nasadené rúško. Polícia tvrdí, že zásah bol primeraný.

Na videozázname, ktorý po zverejnení vvyvolal ostré emócie, vidno ako dvaja strážnici zvalia na zem chlapca, ktorý má podľa sociálnych sietí len 14 rokov.

Mladík leží na zemi, chrčí, strážnik mu kľačí na krku a varuje, že použije slzotvorný plyn. Okolo prešľapuje priateľka chlapca.

Autorka videa komentuje, že policajti zákrok uskutočnili potom, ako chcel mladík od hliadky odísť, tá ale tvrdí, že zakročila, pretože si muž odmietol nasadiť rúško a bol vulgárny.

"Väčšina skontrolovaných si rúško nasadila, jeden z nich ale výzvy odmietol a na adresu vládnych opatrení sa vulgárne vyjadroval," povedala Jitka Soukupová, hovorkyňa mestského úradu Beroun.

Na sociálnych sieťach sú tisíce komentárov, mnoho z nich konanie hliadky odsudzuje. Mestský úrad se ale za strážnikov postavil.

"V súlade so zákonom použili strážnici hmaty a chvaty k upokojeniu agresivity dotyčného," povedala Jitka Soukupová, hovorkyňa mestského úradu Beroun.

Nedávno mal problémy kvôli arogancii voči policajtom aj vodič MHD na Slovensku:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Nový život
21:30 Nový život
22:35 Semafor
20:30 Nočný lovec
22:40 Kuriér: Zásielka smrti
00:40 Simpsonovci XXVI.
20:10 9-1-1: Texas
20:55 Myšlienky vraha IX.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas XII.
20:45 Volám sa Caillou V.
21:05 Okido I.
21:25 Bob staviteľ XV. - XVIII.
20:15 Fukušima
22:20 Bublina
23:45 Negativ