Ako 105 ročná prekonala koronavírus. Medzi jej tipmi pre dlhý život je aj jeden originálny na každé ráno

Ako 105 ročná prekonala koronavírus. Medzi jej tipmi pre dlhý život je aj jeden originálny na každé ráno

Archívna reportáž: Epidemiologická situácia v Európe embed kód
NEW JERSEY / Pani DeClercková, najstaršia obyvateľka ošetrovateľského domu v South Jersey, sa podľa pracovníka Michaela Neimana dozvedela, že sa vírusom infikovala v deň svojich 105. narodenín 25. januára, deň po tom, čo dostala druhú dávku vakcíny Pfizer-BioNTech.

Na otázku receptu dlhovekosti Lucia DeClercková odpovedala pohotovo: "Modlitba, modlitba, modlitba. A, samozrejme, žiadne nezdravé jedlo."

Ako napísal denník The New York Times DeClercková prežila koronavírus. Vysvetľuje si to jej každodenným ranným rituálom. Každé ráno zjedla 9 ginom nasiaknutých hrozienok. "Naplňte nádobu," vysvetlila postup. "Deväť hrozienok do nej ponorte a na deviaty deň môžete jesť," dokončila jednoduchý recept na každé ráno. Jej deti a vnuci si spomínajú na tento rituál ako na jeden z milých životných návykov pani DeClerckovej, ako je pitie šťavy z aloe priamo z nádoby a čistenie zubov sódou bikarbónou. Aj to fungovalo. Do 99 rokov nemala kazy, povedali príbuzní. Vnuci sa jej často so smiechom pýtali: "Babi, čo to robíš? Si blázon, “ povedala jej 53-ročná vnučka Shawn Laws O’Neil z Los Angeles. "Teraz sa ona môže smiať nám," myslí si vnučka. Jej babka porazila všetko, čo jej prišlo do cesty. 

Prežila dve svetové vojny a aj straty v osobnom živote

Jej život by bol na dlhom zozname toho, čo všetko prežila. Narodila sa v roku 1916 na Havaji rodičom pochádzajúcim z Guatemaly a Španielska. Prežila španielsku chrípku, dve svetové vojny a smrť troch manželov a syna. "Je iba stelesnením vytrvalosti," povedala pani O’Neil. "Jej myseľ je taká bystrá, pamätá si veci, keď som bola dieťa, ktoré si ani ja nepamätám.“

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:00 Krúdovci
10:00 Avengers: Endgame
14:05 Mission: Impossible
08:25 Súdna sieň
09:45 Skutočné príbehy
11:00 Slnečná
09:10 Tanec je moja vášeň
11:35 Kosti III.
12:35 Kosti III.
09:35 Sníček a Dúhalka
09:50 Knihy od Stonožky
10:00 Cesta za pokladom
09:20 Gagarin
11:25 Tankový prapor
12:55 Twilight sága: Rozbřesk - 2. část