Twitter natrvalo zablokoval Trumpov účet

09.01.2021 09:26 Noviny.sk Zahraničie

Twitter natrvalo zablokoval Trumpov účet

Archívna reportáž
Dav zaútočil na kapitol embed kód
USA / Sociálna a mikroblogovacia sieť Twitter natrvalo zablokovala účet dosluhujúceho amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ako dôvod uviedla riziko ďalšieho podnecovania násilia.

Twitter aj Facebook predtým dočasne zablokovali účty šéfa Bieleho domu po násilnej vzbure v americkom Kapitole.

​Trump, okrem iného, podporovateľom útočiacim na sídlo Kongresu odkázal, že ich má rád a označil ich za patriotov a "veľmi výnimočných ľudí".

Politik v piatok večer označil Twitter za nepriateľa slobody prejavu a vyhlásil, že uvažuje nad vytvorením "vlastnej platformy". Príspevok zverejnil aj na oficiálnom účte slúžiacemu prezidentovi USA na Twitteri @POTUS, odkiaľ ho však rýchlo vymazali.

Vo svojich posledných dvoch tweetoch v piatok takisto napísal, že so "75 miliónmi amerických patriotov, ktorí mu dali hlas, nebude nikto nespravodlivo zaobchádzať a budú ich rešpektovať". Takisto uviedol, že sa nezúčastní na inaugurácii jeho nástupcu. Twitter následne rozhodol, že obidva príspevky "porušili pravidlá o podpore násilia".

Spoločnosť zároveň potvrdila, že využívanie iného účtu na "obídenie zákazu je proti pravidlám". Twitter nezakáže vládne účty ako @POTUS alebo @WhiteHouse, no vykoná kroky na "obmedzenie ich používania".

Firma v piatok natrvalo zablokovala aj účty bývalého bezpečnostného poradcu Michaela Flynna a prokurátorky Sidney Powell, a to v rámci "odstraňovania účtov spojených so šírením konšpiračnej teórie QAnon." V utorok čakal rovnaký osud Trumpovho právnika Lina Wooda pre bližšie nešpecifikované "porušenie pravidiel" sociálnej siete.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:05 Vtedy na východe
14:30 Čarodejov učeň
16:50 Na chalupe
12:55 Bieli vlci
15:20 Dobrý ročník
17:35 Horúce strely 2
12:30 Klamári III.
13:30 Prvé oddelenie II.
13:45 Presne takto o rok I.
13:05 Ruby z dúhy I.
13:25 Viking Vicky
13:40 Zatancuj si s Nely
12:55 Arthur a souboj dvou světů
14:50 Breakdance Girl
16:30 Slunce, seno, erotika