VIDEO: Opitý mladík v ZOO preliezol plot a napadol medvedicu. Mal obrovské šťastie, že prežil

VIDEO: Opitý mladík v ZOO preliezol plot a napadol medvedicu. Mal obrovské šťastie, že prežil

VARŠAVA / Opitý mladík môže hovoriť o veľkom šťastí. V podguráženom stave preliezol v zoologickej záhrade k medveďom, aby si s nimi zmeral sily. Stará medvedica pochádzajúca z cirkusu, ale bola na ľudí zvyknutá. Namiesto toho, aby mu ublížila sa ju snažil vo vode utopiť on.

Tieto zábery vznikli v zoologickej záhrade vo Varšave. 23-ročný muž sa rozhodol dobrovoľne vliezť do výbehu s medveďmi. Staršia medvedica si okamžite všimla jeho prítomnosť."Tá medvedica predtým bola v cirkuse, takže na prítomnosť ľudí bola zvyknutá. Tu však došlo k narušeniu jej priestoru a výbehu,"  opísal hovorca varšavskej polície  Sebastian Gleń.

Medvedica nakoniec vošla za mužom do vody. Opitý mladík však využil výhodu a začal zviera pred očami iných návštevníkov vo vode topiť. "Začal ju jednoducho topiť, na pomoc nakoniec prišli hasiči a záchranári. Muža sme zadržali. V dychu sme namerali 1,5 promile alkoholu," povedal Gleń.


Muža s ľahkými zraneniami previezli záchranári na ošetrenie do nemocnice. Podľa pracovníkov ZOO ale psychickú traumu utrpela aj medvedica."Sabina nečakala, že na ňu môže nejaký človek zaútočiť, pretože v cirkuse si vytrpela dosť. Po incidente sa bojí priblížiť k vode a jej psychika je značne poškodená. Je v opatere ošetrovateľov," uvádza stanovisko zoologickej záhrady.

"Keby natrafil na druhú medvedicu, to by bol veľmi rýchly proces a má šťastie, že som ja nebol nablízku. Bohužiaľ proti ľudskej hlúposti sa nedá bojovať," skonštatoval riaditeľ ZOO Andrzej Kruszewicz.

Nad konaním mladíka sa pritom pozastavujú odborníci. Viacerí tvrdia, že ak by sa stretol s iným medveďom, zrejme by to celé dopadlo úplne inak. Zoológ štátnych lesov TANAP-u Peter Spitzkopf si myslí, že "je to neštandardné a pre tú medvedicu to bolo určite nekonformné aj z toho dôvodu, že prostredie v ktorom žije je pre ňu frustrujúce. Takže ten dotyčný si môže len blahoželať, že sa druhýkrát narodil."

​Podľa polície bol muž  obvinený z výtržníctva ale pravdepodobne dôjde k rozšíreniu obvinenia aj o týranie zvierat za čo mu môžu hroziť až 3 roky odňatia slobody.

Ako to vyzeralo počas karantény v bratislavskej ZOO? Pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:45 MILÁČIKOVO
06:20 Norman a duchovia
08:20 Flynn Carsen: Honba za Kopijou osudu
05:20 NOVÁ ZÁHRADA
06:05 Súdna sieň
07:25 Súdna sieň
05:10 Ako som prežil
06:00 ZÁCHRANÁRI
06:50 ZÁCHRANÁRI
05:00 Krtko
05:30 Tashiho svet
05:45 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Henry ze zkumavky
07:30 Arthur a souboj dvou světů
09:20 Skorosestry