Česká lekárka vyvinula rýchlejšie testy na koronavírus. Na Slovensko už mieria tisíce objednávok

Česká lekárka vyvinula rýchlejšie testy na koronavírus. Na Slovensko už mieria tisíce objednávok

ČESKÁ REPUBLIKA / Celý svet už obdivuje českú lekárku Soňu Pekovú, ktorá by sa mohla zapísať do svetových štatistík ako vedkyňa, ktorá zmenila svet, zasiahnutý koronavírusom. Práve ona vyvinula jednoduchšie testy na zistenie ochorenia Covid 19. Jej testy teraz mieria do všetkých krajín, ktoré prejavili záujem.

​Lekárka Soňa Peková, o ktorej hovorí celý svet, má svoje laboratórium v českej obci Pchery. "Amerika, Nemecko, Rakúsko, Brazília, Austrália, Nový Zéland, Slovensko," vymenovala krajiny, ktoré prejavili záujem o testy, lekárka Soňa Peková.

Ako prvá spomedzi súkromných laboratórií zistila koronavírus u dvoch žien, ktorým rozobrala štruktúru vírusu do najmenších detailov. Zistila, že bežné testy sú až príliš komplikované, a tak prišla s oveľa jednoduchšou verziou. Tá spočíva v jednoduchosti, rýchlosti a mnohí ocenia aj jej nižšiu cenu. Na Slovensko už mieria tisíce objednávok. 

Virologička pri skúmaní tiež zistila, že súčasná podoba koronavírusu nemusí pochádzať zo zvierat, ale že mohla vzniknúť laboratórne. "Má niektoré sekvencie, ktoré nepatrili prírodným izolátom. Vo Wu-chane je laboratórium, ktoré sa venuje výskumu koronavírusov netopierov, ale v žiadnom prípade nechcem, aby si niekto myslel, že je to z toho laboratória," dodala Peková.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:30 Inkognito
15:55 Súdna sieň
17:25 Noviny
15:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
16:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:30 Kosti IV.
15:00 FBI
15:55 Stratené duše II.
17:00 Záchranári
15:40 Rozprávanie o víle Amálke
15:50 Pat a Mat
16:00 Ocko hrdina
14:35 Běž, chlapče, běž
16:35 Henry ze zkumavky
18:20 Pozdravy ze spermabanky