Zdravotníci varujú Slovákov v Spojenom kráľovstve: Ak pozorujete príznaky koronavírusu, nechoďte k doktorovi

Zdravotníci varujú Slovákov v Spojenom kráľovstve: Ak pozorujete príznaky koronavírusu, nechoďte k doktorovi

LONDÝN / Novinky ohľadom koronavírusu zasiahli Spojené kráľovstvo. Podľa najnovších informácií obyvatelia obdržali oficiálnu správu prostredníctvom telefónov, ktorá ich upozorňuje, že po návrate zo zahraničia by počas 14 dní mali pozorovať, či náhodou nemajú symptómy tohto momentálne sa šíriaceho vírusu.

V SMS správe, ktorú dostali aj Slováci žijúci v Spojenom kráľovstve vo štvrtok sa konkrétne píše: "Ak ste sa vrátili do Spojeného kráľovstva zo zahraničia v posledných 14 dňoch a pozorujete nasledujúce symptómy: kašeľ, horúčka alebo lapanie po dychu, prosím zostaňte doma a zavolajte linku Národného zdravotného systému 111, aj keď sú príznaky len mierne."

Tejto oficiálnej správe predchádzali udalosti v Islingtone, kde ordinácia všeobecného doktora zverejnila na svojej webovej stránke správu, v ktorej sa uvádza, že bola uzavretá z dôvodu koronavírusu. Zdravotné stredisko podľa standard.co.uk Ritchie Street má byť podľa upozornenia na svojej webovej stránke zatvorené do piatku. "Prax je pozastavená do 14/02/2019 z dôvodu koronavírusu."

Upozornenie však bolo neskôr z webových stránok odstránené. Ordinácia potvrdila, že bola uzavretá, ale ďalej sa nevyjadrovala. Smrteľný vírus začal byť vo Veľkej Británii ostro sledovaný potom, čo sa žena z Londýna stala deviatou osobou v Spojenom kráľovstve, s pozitívnym výsledkom na smrteľný vírus, čo potvrdili aj štátne orgány prostredníctvom webového portálu gov.uk. "Deväť pacientov v Anglicku bolo pozitívnych na koronavírus, vyhlásil hlavný lekár profesor Chris Whitty. Ak bude vo Veľkej Británii potvrdených viac prípadov, hlavný lekár o tom bude čo najskôr informovať."

Obavy z koronavírusu sú už aj na Slovensku. V Nitre preverujú prípad muža_

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:50 Pod povrchom
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:40 Panelák VII.
05:35 DEDIČSTVO
06:25 Kutyil s.r.o.
07:25 POLICAJTI V AKCII
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:05 William a Kate: Královské zásnuby
07:25 Footloose: Tanec zakázán
09:25 Prázdniny!