Učiteľky hazardovali so životmi detí. Cez koľajnice prebiehali, aj keď blikali svetlá a závora bola dole

Učiteľky hazardovali so životmi detí. Cez koľajnice prebiehali, aj keď blikali svetlá a závora bola dole

ŘEPORYJE / Tri učiteľky namiesto toho, aby počkali, kým sa závory zdvihnú a bude bezpečné prejsť, vrhli sa aj s deťmi cez koľaje. Akoby si ani nevšimli, že závory sú spustené a blikajú červené výstražné svetlá. Pri nebezpečnom manévre ich zachytili kamery, ktoré sú na priecestí namontované.

Podľa miestnych sa pravdepodobne skupina ponáhľala na vlak do Prahy. "Mimo záber sa nachádza železničná stanica, na ktorej stál vlak s pravidelným odchodom 11:59 z Praha-Řeporyje smer Praha -Smíchovské nádražie," komentoval podľa blesk.cz video Lukáš.

​Incident sa odohral v stredu 5. februára krátko pred poludním na priecestí v pražských Řeporyjích. Ženy, ktoré zverencom svojím konaním rozhodne nedali dobrý príklad, teraz zrejme čakajú ťažkosti. Na základe videa totiž prípad začali riešiť policajti. "Vec je preverovaná pre podozrenie z trestného činu všeobecného ohrozenia," uviedol bez bližších podrobností policajný hovorca Jan Rybanský. Za všeobecné ohrozenie hrozí až osemročné väzenie.

Kamery sú podľa tlačovej hovorkyne internetovej televízie Mall.tv, ktorá ich na řeporyjskej radnici inštalovala, Evy Albrechtovej na prejazd namierené od pondelka 3. februára. "Dlhodobo vieme, že ľudia tam týmto spôsobom riskujú. To, že riskujú učiteľky z materskej školy, je samozrejme extrémny prípad. Od inštalácie kamier prešlo 30 ľudí na červenú. Je to na každodennom poriadku," dodala.

Zdroj: noviny.sk/blesk.cz

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:20 Jurský svet
13:00 Twilight sága: Zatmenie
15:40 NOVÁ ZÁHRADA
11:30 "Můj brácha má prima bráchu"
13:55 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
15:15 PRAVÁ TVÁR
11:30 Lovci pokladov
12:35 Lovci pokladov
13:45 Dr. Dokonalý
12:25 Krtko
12:35 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
12:45 Bob a Bobek králiky z klobúka
11:15 Poslední čas na lásku
13:05 Zlatý holky
14:55 Maggie má plán