Ukrajinský premiér podal demisiu. Na verejnosť vyšla nahrávka, v ktorej ohováral prezidenta

Ukrajinský premiér podal demisiu. Na verejnosť vyšla nahrávka, v ktorej ohováral prezidenta

KYJEV / Ukrajinský premiér Oleksij Hončaruk podal demisiu. Stalo sa tak pár dní po tom, čo sa na verejnosť dostala nahrávka, v ktorej hovorí, že prezident Volodymyr Zelenskyj nevie nič o ekonomike.

Hončaruk v piatok na sociálnej sieti oznámil, že svoju rezignáciu už predložil Zelenskému. "Ujal som sa tejto funkcie, aby som realizoval prezidentov program. Je pre mňa príkladom transparentnosti a slušnosti," napísal Hončaruk. Svoje rozhodnutie odôvodnil tým, že chce "rozohnať všetky pochybnosti" o jeho rešpekte a dôvere k prezidentovi.

​Inkriminovaná nahrávka, na ktorej sa zdá, že Hončaruk kritizuje Zelenského vedomosti o ekonomike, sa dostala na verejnosť začiatkom týždňa. Hončaruk trvá na tom, že nie je pravdivá. Vyjadril sa o nej, že je kompiláciou "fragmentov z nahratých vládnych stretnutí", a z jej zverejnenia obvinil bližšie neidentifikované "vplyvné skupiny".

Vo štvrtok poslanci z opozičnej strany Opozičná platforma - Za život požadovali Hončarukovu rezignáciu, pričom tvrdili, že on a jeho kabinet diskreditujú ukrajinského prezidenta a zhoršujú hospodársku krízu v krajine. Členovia vládnucej strany Sluha ľudu trvali na tom, že na jeho odstúpenie neexistuje dôvod.

O prijatí Hončarukovej demisie musí ešte hlasovať parlament.

Pozrite si archívnu reportáž o ukrajinskom prezidentovi:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:30 POLICAJTI V AKCII
17:30 NOVINY
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
16:25 Simpsonovci IV.
17:00 Simpsonovci V.
17:30 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
16:00 Kosti IX.
17:00 Kosti IX.
18:00 Súdna sieň
16:45 Okido II.
17:00 Zabi nudu! II.
17:05 Rozprávanie o víle Amálke
16:45 Napříč časem
18:30 Zlatokopka
20:15 Pád Bílého domu