Doručovateľ odmietol vydať 92-ročnej žene fľašku s alkoholom, nepreukázala svoj vek

Doručovateľ odmietol vydať 92-ročnej žene fľašku s alkoholom, nepreukázala svoj vek

Archívna reportáž
Poštová doručovateľka v obci Kaľša prišla takmer o život. Bezdôvodne na ňu zaútočil rozzúrený pes embed kód
LONDÝN / Doručovateľ obchodnej spoločnosti Amazon odmietol vydať britskej seniorke objednávku fľašky sherry, pretože 92-ročná Lousie Wilkinson nemala žiadny z identifikačných dokumentov, ktoré firma požaduje na preukázanie veku. V stredu o tom informovala televízia Fox News.

Internetový obchod pri predaji alkoholu rešpektuje minimálny vek stanovený zákonom v danej krajine, čo je v prípade silnejšieho alkoholu v Británii 18 rokov. Pri doručení požaduje Amazon predloženie pasu, vodičského preukazu, vojenskej knižky, biometrického imigračného dokladu či identifikačnej karty PASS, čo je britský oficiálny doklad o veku, ktorý je určený predovšetkým pre mládež. Obdobu občiansky preukazov, aké sú napríklad na Slovensku, Británia nemá. 

Pretože seniorka nemala pas ani vodičský preukaz, doručovateľ jej sherry nevydal a podľa pravidiel Amazonu sa pokúsil balíček doručiť nasledujúci deň. Lousie Wilkinson pri druhom pokuse o doručenie predložila kartičku na autobus, na ktorej je fotografia. Doručovateľ túto identifikáciu ale odmietol, lebo cestovný doklad nie je v zozname dokumentov, ktoré uznáva Amazon. 

Jej 14-ročný vnuk Carl Jonston, ktorý sherry starej mame objednal a nechal jej ho zaslať domov, doručovateľa kritizuje. "Je jasné, že má dostatočný vek, aby sa mohla napiť. A druhýkrát už mala doklad s fotografiou, ale karta na autobusu nie je na zozname identifikačných dokumentov uznávaných Amazonom," povedal. "Prečo nepostupujú ako v supermarkete, kde sa uspokoja s pohľadovou kontrolou," dodal Johnson. 

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

21:50 Hriešny tanec
00:00 Paranormálne záhady V.
01:00 NIKTO NIE JE DOKONALÝ STRIHÁK
22:50 Cesta bojovníka
01:00 Simpsonovci V.
01:25 Simpsonovci VI.
22:55 Dr. House VII.
23:55 Myšlienky vraha III.
00:55 Myšlienky vraha III.
23:05 Pat a Mat
23:15 Zabi nudu! II.
23:20 Kúzlovanie
21:55 Vzkaz v láhvi
23:55 Zápočet z přežití
01:20 Vražedná náruč