Jasno
Bratislava
Soňa
28.3.2023
Krása už viac nie je hlavným kritériom. Miss Amerika sa poriadne zmenila
Zdielať na

Krása už viac nie je hlavným kritériom. Miss Amerika sa poriadne zmenila

MONTVILLE / Žiadna promenáda v plavkách, ale dôraz na šikovnosť, inteligenciu, talent a dosiahnuté úspechy. Organizátori Miss Amerika zmenili tradičnú súťaž a všetko nasvedčuje tomu, že sa im to vyplatilo. Krása už viac nie je hlavným kritériom.

Katalytický rozklad peroxidu vodíka vystrelil 24-ročnú biochemičku Kamil z Virginie až k víťazstvu v celej súťaži a korunke Miss America. Samotná víťazka bola zo zmien v súťaži mimoriadne nadšená. "Vďaka nim sme sa prestali sústrediť iba na naše telá a mohli sme ukázať ďalšie kvality, ktorými ženy," povedala Camille Schrier, Miss America 2020. 

Spolu so slávou a uznaním získala aj študijné štipendium vo výške päťdesiat tisíc dolárov a platené zamestnanie na celý rok na pozícii Miss Amerika. O titul bojovala s Miss Georgia, ktorá sa predviedla s tradičnejším operným spevom a napokon skončila druhá, či s Miss Missouri, stvárajúcou divy s paličkami pre mažoretky, ktorá obsadila tretie miesto.

To, že si prvé miesto odniesla mladá chemička je podľa Kamil dobrým znamením pre všetky dievčatá a ženy. "Musíme dokázať, že Miss Amerika môže byť vedkyňou a vedkyňa môže byť Miss Amerika," dodala Miss America 2020. 

​ 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy