Ruských diplomatov vyhostili s okamžitou platnosťou, sú vraj zapletení do vraždy v hlavnom meste

Ruských diplomatov vyhostili s okamžitou platnosťou, sú vraj zapletení do vraždy v hlavnom meste

BERLÍN / Nemecké ministerstvo zahraničia dnes oznámilo, že vyhostilo dvoch ruských diplomatov. Urobilo tak na protest proti konaniu Kremľa, ktorý podľa Berlína nespolupracuje pri vyšetrovaní vraždy Gruzínca v nemeckej metropole v auguste tohto roka. Z účasti na vražde prokurátor podozrieva Rusov a Čečencov. Moskva akúkoľvek účasť na zločine odmieta a tvrdí, že na krok Berlína adekvátne odpovie.

Zelimkhan Kangošvili, gruzínsky občan čečenského pôvodu, bol 23. augusta na ceste poludňajšie modlitby do mešity v centre Berlína, keď ho zastrelil muž na bicykli. Podozrivý, ktorého polícia zadržala v priebehu niekoľkých hodín, mal pri sebe ruský pas. Kremlin vzápätí odmietol akékoľvek prepojenie medzi vraždou a ruským štátom.

Prípad prevzali nemeckí spolkoví žalobcovia, ktorí vravia, že existujú "dostatočné faktické náznaky" toho, že vražda bola vykonaná z poverenia štátnych orgánov ruskej centrálnej vlády alebo ruskej Čečenskej republiky. 

Hovorca Kremľa Dmitirij Peskov vyhlássil, že "nemá žiadne informácie" o vražde. Na správy v nemeckých médiách zareagoval so slovami: "Neexistujú žiadne vážne podozrenia, ani nemôžu existovať. Čo to má spoločné s ruskými úradmi? Sú to ničím nepodložené domnienky. Túto tému len rozdúchavajú nemecké médiá."


Rusko popiera priamu účasť na viacerých vraždách a pokusov o vraždy v zahraničí:

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
20:35 Rozum v hrsti
22:00 VŠETKO ČO MÁ ANDER RÁD
19:50 DVOJIČKY
20:45 Do hlbiny
23:00 18 ROKOV S TV JOJ
20:10 Klamári I.
21:00 Klamári I.
22:00 Hawaii 5.0 IX.
20:25 Krtko
20:35 Mach a Šebestová na cestách
20:45 Volám sa Caillou V.
20:15 Pomsta je sladká
21:50 Vražedná náruč
23:30 Všechny prachy světa