Daňove podvody - muža známeho pre kamery na hlave obvinila polícia

Daňove podvody - muža známeho pre kamery na hlave obvinila polícia

BRATISLAVA / Polícia dnes zverejnila správu o tom, že kontroverzného aktivistu a neúspešného kandidáta na prezidenta Slovenskej republiky Martina Daňa NAKA obvinila z daňového podvodu. Podľa policajného hovorcu sa obvinenie týka vratky DPH, ktorú uplatnil za služby pri spracovaní dát a poradenstva. Hrozí mu 5-ročné väzenie.

Martin Daňo je obvinený z neoprávnenej vratky DPH vo výške takmer 190 tisíc eur.

"Ako konateľ obchodnej spoločnosti so sídlom v Bratislave si mal v priebehu rokov 2011 a 2012 neoprávnene uplatniť nárok na vrátenie DPH za objednané služby bez reálneho plnenia," hovorí hovorca Prezídia PZ SR Michal Slivka.

Tie sa mali týkať spracovania dát a poradenských služieb.

"V celkovej výške 187 822 eur," dodáva Michal Slivka.

Správu o obvinení dnes priniesla stránka slovenskej polície na sociálnej sieti. Obvinený túto správu okomentoval na stránke GINN-PRESS, kde píše, že niekoľko dní nespí, lebo sa šíria rôzne zlomyseľné správy o nejakom daňovom trestnom čine spred 9-tich rokov, ktorý vyšetrovali sedem rokov a prokurátori x-násobne zrušili.

Políciu upodozrieva z toho, že kauzu vyberá vždy pred voľbami. Teší sa ale vraj na budúci týždeň, keď chystá urobiť prvé úkony na NAKA a aj v iných veciach.

Martinovi Daňovi sa už nakopili viaceré civilné súdne spory, trestné oznámenia aj trestné činy. Či vedené z jeho strany, alebo proti nemu. Napríklad mimovládka Transparency International v minulosti informovala o tom, že jeho dlh na odvodoch do poisťovní sa vyšplhal na viac ako 820-tisíc eur.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:55 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
16:40 Notting Hill
19:30 ŽREBOVANIE
19:35 Profesionáli
17:55 Columbo I.- VIII.
20:10 Kosti X.
21:00 Kosti X.
18:25 Okido I.
18:35 JOJko oslávencom
18:40 JOJko oslávencom
17:05 Ve stínu slávy
18:40 Hvězda na střední
20:15 Já nebo nikdo