Trapas na vojenskej prehliadke obletel svet. Skúsený parašutista nemal svoj deň v nevhodný čas

Trapas na vojenskej prehliadke obletel svet. Skúsený parašutista nemal svoj deň v nevhodný čas

MADRID / Aj parašutisti majú zlé dni. Jeden z nich sa o tom presvedčil počas vojenskej prehliadky v Madride pri príležitosti španielskeho štátneho sviatku. Pred očami tisícok divákov i španielskeho kráľa Filipa VI. a jeho rodiny sa zachytil na lampe.

Padák desiatnika Luisa Fernanda Pozu bezproblémovo fungoval, no tesne pred pristátím sa zachytil o lampu verejného osvetlenia. Všetci prítomní sa so zdesením pozerali ako prudko zabrzdil parašutistu a ten následne prudko narazil do stĺpu. Našťastie sa mu ale nič vážne nestalo a po niekoľkých minútach ho doslova zvesilo armádne vozidlo. Potlesk od divákov i od kráľovskej rodiny sa mu ušiel po tom, ako z lampy zvesil aj vlajku, ktorú mal pôvodne po pristátí na prehliadke vztýčiť.

Nepodarené pristátie údajne spôsobil náhly výkyv vetra. Kráľ sa dokonca s parašutistom, ktorý je veľmi skúsený a podľa armády má na konte viac ako 600 úspešných skokov, prišiel privítať osobne. Premiér Pedro Sánchez po incidente na sociálnej sieti napísal: "Sme vďační, bolo to desivé."

Tisíce ľudí sa zúčastnili na vojenskej prehliadke v Madride pri príležitosti štátneho sviatku Dňa španielskej jednotky. Na oslavách boli aj členovia kráľovskej rodiny vrátane kráľa Filipa VI.. Prítomní si mohli prezrieť vojenskú techniku aj lietadlá. 

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
18:25 Áno, šéfe! USA IV.
19:30 Profesionáli III.
20:25 Pravá blondínka 2
18:55 Súdna sieň
20:10 Kosti IV.
21:00 Dr. House I.
19:25 Medzi nami zvieratkami
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
17:45 Divergence
20:15 Příběh mého syna
22:30 Vlčí volání