Piatou obeťou rodinného masakru v Rakúsku bol 24-ročný hokejista. Vrah je už vo väzbe

Piatou obeťou rodinného masakru v Rakúsku bol 24-ročný hokejista. Vrah je už vo väzbe

KITZBÜHEL / Piatou obeťou vraha z rakúskeho Kitzbühelu je 24-ročný hokejista. Potvrdil to hokejový klub, v ktorom zastrelený muž pôsobil ako brankár. Vrah, ktorý priznal, že konal zo žiarlivosti, je už vo väzbe.

Osemtisícové lyžiarske mestečko Kitzbühel sa spamätáva z víkendového masakru. 25-ročný Rakúšan zastrelil v jednom dome päť ľudí. Motívom bola podľa všetkého žiarlivosť. S 19-ročnou bývalou priateľkou sa pohádal večer v bare. Neskôr za ňou prišiel domov. Keď ho ale otec dievčaťa odmietol pustiť, šiel domov pre zbraň, ktorú mal jeho brat v trezore. Vrátil sa späť, otca, ktorý mu prišiel opäť otvoriť, zastrelil hneď vo dverách. Vzápätí usmrtil aj matku a brata svojej expriateľky. O život pripravil aj bývalú partnerku a jej nového priateľa. Potom sám zavolal na políciu. "Priznal sa, že zabil 5 ľudí. Policajti a záchranári, ktorí prišli na miesto činu už obetiam nedokázali pomôcť," uviedol vedúci vyšetrovateľov Walter Pupp.

​Polícia v pondelok zverejnila identitu priateľa 19-ročnej obete. Ide o hokejového brankára druholigového rakúskeho klubu EC Kitzbühel. Iba deň pred vraždou sa stal najlepším hráčom zápasu v súboji s talianskym mužstvom. Strelec ho zrejme považoval za príčinu rozchodu. "Polícia musí zaistiť ešte mnoho stôp a zároveň vypočuť podozrivého," informoval Walter Pupp.

O osobe 25-ročného strelca sa objavili ďalšie podrobnosti. Bol členom pravicovo-populistickej Slobodnej strany Rakúska. Tá ho po incidente zo svojich radov ihneď vylúčila. Muž je vo vyšetrovacej väzbe. Tyrolské lyžiarske mesto vyvesilo po tejto tragédii na radnicu čiernu vlajku.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:15 NOVÁ ZÁHRADA
06:05 DEDIČSTVO
07:25 Panelák
05:10 Hoď svišťom II.
05:45 POLICAJTI V AKCII
06:40 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:40 Děkan Spanley
07:30 Rodinný víkend
09:25 Zašlá sláva Marca Pease