Piatou obeťou rodinného masakru v Rakúsku bol 24-ročný hokejista. Vrah je už vo väzbe

Piatou obeťou rodinného masakru v Rakúsku bol 24-ročný hokejista. Vrah je už vo väzbe

KITZBÜHEL / Piatou obeťou vraha z rakúskeho Kitzbühelu je 24-ročný hokejista. Potvrdil to hokejový klub, v ktorom zastrelený muž pôsobil ako brankár. Vrah, ktorý priznal, že konal zo žiarlivosti, je už vo väzbe.

Osemtisícové lyžiarske mestečko Kitzbühel sa spamätáva z víkendového masakru. 25-ročný Rakúšan zastrelil v jednom dome päť ľudí. Motívom bola podľa všetkého žiarlivosť. S 19-ročnou bývalou priateľkou sa pohádal večer v bare. Neskôr za ňou prišiel domov. Keď ho ale otec dievčaťa odmietol pustiť, šiel domov pre zbraň, ktorú mal jeho brat v trezore. Vrátil sa späť, otca, ktorý mu prišiel opäť otvoriť, zastrelil hneď vo dverách. Vzápätí usmrtil aj matku a brata svojej expriateľky. O život pripravil aj bývalú partnerku a jej nového priateľa. Potom sám zavolal na políciu. "Priznal sa, že zabil 5 ľudí. Policajti a záchranári, ktorí prišli na miesto činu už obetiam nedokázali pomôcť," uviedol vedúci vyšetrovateľov Walter Pupp.

​Polícia v pondelok zverejnila identitu priateľa 19-ročnej obete. Ide o hokejového brankára druholigového rakúskeho klubu EC Kitzbühel. Iba deň pred vraždou sa stal najlepším hráčom zápasu v súboji s talianskym mužstvom. Strelec ho zrejme považoval za príčinu rozchodu. "Polícia musí zaistiť ešte mnoho stôp a zároveň vypočuť podozrivého," informoval Walter Pupp.

O osobe 25-ročného strelca sa objavili ďalšie podrobnosti. Bol členom pravicovo-populistickej Slobodnej strany Rakúska. Tá ho po incidente zo svojich radov ihneď vylúčila. Muž je vo vyšetrovacej väzbe. Tyrolské lyžiarske mesto vyvesilo po tejto tragédii na radnicu čiernu vlajku.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:25 ŠPORT
19:35 Profesionáli III.
20:25 To bude boj!
22:30 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
18:45 Súdna sieň
20:10 Dr. House I.
21:00 Hawaii 5.0 IX.
19:35 Volám sa Caillou V.
20:00 Ferdo Mravec
20:30 Robošváb III.
18:15 Tajemství úspěchu
20:15 Zlato
22:20 Santa je pořád úchyl!