Kreatívnym nápadom pomáhajú chudobným. Servírujú zrazenú zver

Kreatívnym nápadom pomáhajú chudobným. Servírujú zrazenú zver

TREMPEALEAU / S kreatívnym nápadom ako nakŕmiť hladné žalúdky, prišli v americkom štáte Wisconsin. Nielen, že ním prispejú k čistejším cestám, ale najmä nakŕmia hladné krky. Servírovať totiž budú zrazenú zver.

V horskom štáte nie je o dopravné nehody s vysokou zverou núdza. Policajti ročne zasahujú až pri 400 prípadoch. Istú dispečerku preto napadlo využiť takto získané mäso na dobrú vec. "Servírujeme ho bezdomovcom. Tento program preto voláme ´pomoc hladným´. Robíme ho už štyri roky. Takto vieme, že ide o čerstvé mäso," uviedol šerif Brett Semingson. 

Program má okrem plných žalúdkov viacero výhod. Vodičov motivuje, aby zrážku so zvieraťom ohlásili a z miesta činu nezmizli ako sa to stávalo v minulosti. Zároveň likvidácia mŕtvych tiel prispieva k čistejším cestám. "Pred tým sme zvieratá odstraňovali do priekopy, kde hnili. Teraz máme zoznam ľudí v núdzi – zavoláme im, keď sa niečo vyskytne a mäso im ponúkneme. Sú medzi nimi aj sociálne slabé rodiny," povedal Semingson. Polícia takto ročne prerozdelí mäso zo zhruba 50 kusov. Výnimkou sú len letné mesiace, kedy je ťažké zaistiť kvalitu vhodnú na konzumáciu.

Čo robiť, keď sa zrazíte so zverou? Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 18 ROKOV S TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
19:40 Profesionáli II.
20:25 Orol Eddie
22:50 18 ROKOV S TV JOJ
18:55 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha II.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
20:10 Macko Uško
18:20 Zoolander No. 2
20:15 Let
22:40 Skutečný Rocky Balboa