Dopravca dostal miliónovú pokutu za smrť cestujúceho, ktorý sa vyklonil z okna

Dopravca dostal miliónovú pokutu za smrť cestujúceho, ktorý sa vyklonil z okna

Archívna reportáž
Európska únia chce riešiť problém s meškajúcimi vlakmi embed kód
LONDÝN / Britský železničný dopravca musí zaplatiť pokutu milión libier za tragickú smrť mladíka, ktorý sa vykláňal z okna idúceho vlaku. Súd totiž tvrdí, že nálepka, ktorá varuje pred vykláňaním sa z okna, nebola dostatočne viditeľná. Spoločnosť na seba zobrala všetku zodpovednosť.

V auguste 2016 sedel 24-ročný Simon Brown vo vlaku, ktorý mal namierené z letiska Gatwick do Londýna. Do cieľovej stanice už ale nedorazil. Blízko Wandsworth Common sa mladík vyklonil z okna vlaku, ktorý šiel rýchlosťou 98 kilometrov za hodinu a hlavou narazil do oceľového nosníku blízko trate, uvádza portál BBC

Dopravca priznal, že porušil bezpečnostnú smernicu a rodine zosnulého sa ospravedlnil. Podľa správy z vyšetrovania nebol totiž nápis, ktorý varuje pred vykláňaním z okien vlaku dostatočne viditeľný, pretože sa v jeho okolí vyskytovalo ďalších šesť oznámení. "Bolo to tragické korporátne pochybenie v inak dobre fungujúcej spoločnosti," uviedol sudca Jeffrey Pegden. Podľa rozsudku musí spoločnosť zaplatiť milión libier a k tomu náklady vo výške 52 000 libier.

"Bez ohľadu na uložený trest dúfame, že sa dopravná spoločnosť poučí z našej tragédie a budú brať vážnejšie svoje povinnosti voči cestujúcim," uviedla rodina Browna. Štátna inšpekcia navyše vyzvala všetkých dopravcov, aby zvážili zabezpečenie sťahovacích okien. Zákaz vykláňania z okien vlaku platí všeobecne vo všetkých krajinách a na všetkých železniciach sveta.

Hrozivo vyzerajúca nehoda sa stala aj v Sydney, kde dieťa pri nastupovaní nešťastne spadlo pod vlak. Našťastie to malo šťastný koniec. Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 DEŤOM NA MIKULÁŠA: Hľadá sa Dory
22:40 DOSPELÝM NA MIKULÁŠA: PREMIÉRA: Päťdesiat odtieňov temnoty
01:25 Hranica smrti
20:25 Nezastaviteľný vlak
22:35 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
22:35 Hranica smrti
21:00 Knight Rider
22:00 Knight Rider
22:55 ŽREBOVANIE
21:35 Sam a Max
22:00 Jahôdka a jej kamaráti II.
22:20 Požiarnik Sam IX.
20:15 Zlato
22:20 Bavme se o sexu
00:15 Domino