Úlomky plastov v kuracích rezňoch. Veterinárna správa už zachytila 260 kg

Úlomky plastov v kuracích rezňoch. Veterinárna správa už zachytila 260 kg

Archívna reportáž
embed kód
PRAHA / Úlomky plastov objavili Česi v mrazených obaľovaných kuracích kúskoch dovezených z Nemecka. Ich stiahnutie z trhu nariadila Štátna veterinárna správa.
Kuracie kúsky Iceland 60 Crispy Chicken Dippers v 1,08-kilogramovom balení obsahovali úlomky tvrdých plastov, uviedol pre portál aktulity.sk hovorca českej Štátnej veterinárnej správy (SVS) Petr Vorlíček s tým, že výrobky zároveň sťahujú z trhu. Obaľované kuracie kúsky vyrobili v Nemecku avšak pre britskú spoločnosť, ktorá ju distribuovala do viacerých krajín. Na český trh sa kuracie kúsky dostali prostredníctvom firmy Ice Iceland Czech – Iglu s.r.o..

"Spotrebitelia, ktorí si kúpili mrazené kuracie rezne bez ohľadu na dátum nákupu, ich môžu vrátiť v mieste predaja," tvrdí Vorlíček. Česká republika sa informáciu o nevyhovujúcej potravine dozvedela z Veľkej Británie prostredníctvom Systému rýchleho varovania pre potraviny a krmivá (RASFF). Momentálne nie je známe, či sa tento výrobok mohol dostať aj na Slovensko, keďže Slovenská Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS SR) zatiaľ nezverejnila žiadne informácie týkajúce sa tohto prípadu. 

"Po oznámení informácie SVS bezodkladne rozhodla o sťahovaní uvedeného výrobku z českého trhu, ktorá sa týka všetkých predaných produktov tohto označenia bez časového obmedzenia," informoval hovorca českých potravinových kontrolórov. V jednom zo skladov potravín, sa podľa Vorlíčka podarilo zachytiť a pozastaviť zásielku, ktorá obsahovala 240 kusov balení hydinových rezňov s celkovou váhou 260 kg.

Po kauzách s poľskou hovädzinou, chceli tamojšie úrady úplne zakázať predaj mäsa na trhoviskách. Nakoniec to neprešlo, ale pravidlá predaja sa sprísnili:

Zdroj: noviny.sk/aktuality.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 Šport
20:30 Najlepšie počasie
19:30 Profesionáli III.
20:30 Denník Bridget Jonesovej
22:35 Niečo na tej Mary je
20:10 C.S.I.: Kriminálka New York VI.
20:55 C.S.I.: Kriminálka New York VI.
21:55 Skorumpovaní poliši II.
20:10 Macko Uško
20:25 Krtko
20:30 Ovečka Shaun IV.
18:25 Cirkus
20:15 Na nože
22:30 Dřív než půjdu spát