Na budovu sa zrútil žeriav, hlásia mŕtvych aj zranených. Spadol počas búrky sprevádzanej silným vetrom

Na budovu sa zrútil žeriav, hlásia mŕtvych aj zranených. Spadol počas búrky sprevádzanej silným vetrom

DALLAS / Na obytnú budovu v americkom meste Dallas sa v nedeľu zrútil žeriav, ktorý zabil jednu ženu a päť ďalších osôb zranil. Informovali o tom miestni hasiči s tým, že dvaja zo zranených sú v kritickom stave. Žeriav sa zrútil počas búrky sprevádzanej silným vetrom a zlomil sa. Na budove vznikli výrazné škody.

Jeden človek zomrel a najmenej šesť bolo zranených, keď sa dnes v texaskom Dallase pri silnej búrke zrútil žeriav na obytný blok a jeho garáže. Zo záberov je zrejmé, že niekoľkopodlažná budova bola značne zničená.

V Dallase sa nachádzal aj žurnalista Rory Cashin, ktorý sa zobudil pri bazéne a zaskočený sledoval, ako zo staveniska povedľa odletuje stavebný materiál ponad centrum Dallasu. Pre oblasť zároveň vyhlásili varovania pred tornádami. 

"Je to naozaj náročná situácia v tom zmysle, že si nemôžem osobne spomenúť, že sme mali kolaps žeriavu, ktorý zasiahol už obývanú budovu," poznamenal pre CNN hovorca hasičského a záchranného zboru Jason Evans. Väčšinu doterajších pádov žeriavov zaznamenali v situácii, keď sa zrútil sám na seba alebo na budovu, ktorá bola prázdna alebo vo výstavbe.

Vysoký žeriav sa priamo na dom zrútil zo susedného staveniska. Trosky teraz prehľadávajú záchranné tímy s cvičenými psami a hľadajú prípadné ďalšie zasypané osoby. Zranení sa nachádzajú v nemocnici. 

Silná nedeľná búrka povyvracala stromy a postŕhala elektrické vedenia aj v ďalších oblastiach naprieč Texasom. "Oblasťou sa prehnala búrka sprevádzaná vetrom o rýchlosti presahujúcej 110 kilometrov za hodinu," povedal spravodajskej televízii CNN meteorológ.

Silná letná búrka sa prehnala cez víkend aj Prešovom. Zaplavené boli cesty a mohutný víchor prevracal stromy. Viac vo videu: 

Zdroj: noviny.sk/ČTK/REUTERS/CNN

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:35 Súdna sieň
05:55 Kixšou
06:20 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rozum v hrsti
06:05 Prvé oddelenie II.
06:20 Prvé oddelenie II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:40 Tajemství úspěchu
07:40 Psí poslání
09:35 Hluboká voda