Ministerstvo zahraničia upozorňuje Slovákov: Pred cestou do USA si preverte svoje lety

24.05.2019 12:02 Noviny.sk Zahraničie

Ministerstvo zahraničia upozorňuje Slovákov: Pred cestou do USA si preverte svoje lety

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Ministerstvo zahraničných vecí varuje Slovákov, ktorí sa chystajú cestovať do USA. Odporúča im kontaktovať letecké spoločnosti, s ktorými sa chystajú letieť. Vo viacerých štátoch sú výdatné dažde a hrozia tam tornáda.

Strednú a severnú časť USA ako Illinois, Kansas, Missouri, Nebraska a Oklahoma silno prší, sú tam lokálne povodne a hrozia tornáda. Nepriaznivý stav má podľa US National Weather Service pretrvávať aj v najbližších dňoch. "Vzhľadom na túto pretrvávajúcu mimoriadnu situáciu Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky odporúča občanom Slovenskej republiky cestujúcim do týchto oblastí USA, aby kontaktovali letecké spoločnosti/cestovné agentúry za účelom preverenia aktuálneho stavu letov," napísal rezort na svojej stránke. 

Ministerstvo zároveň vyzýva Slovákov, ktorí sa v tejto oblasti už nachádzajú, aby sledovali aktuálny vývoj a riadili sa pokynmi miestnych úradov a zložiek polície a krízového manažmentu.

V prípade núdze môžu občania SR kontaktovať buď generálny konzulát v New Yorku, alebo Veľvyslanectvo SR vo Washingtone. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky zároveň vyzýva slovenských občanov, aby v prípade cestovania do Spojených štátov amerických využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke. 

USA zasiahli naozaj silné tornáda spojené so záplavami. O život prišlo niekoľko ľudí. Viac vo videu TU:

Zdroj: noviny.sk/MZV

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:00 Neporaziteľný: Návrat kráľa
00:50 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
02:30 Krimi
22:30 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
01:25 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela III.
01:55 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela IV.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Vraždy, ktoré šokovali
00:05 Vraždy, ktoré šokovali
22:50 Volám sa Caillou V.
23:15 Fix a Foxi II.
23:40 Timothy ide do školy
22:20 Dívka z románu
23:55 Hele Muppete, kdo tady vraždí?
01:20 Vrtěti ženou