Čiastočne ochrnutý pes zachránil dieťa, ktoré matka zaživa pochovala

Čiastočne ochrnutý pes zachránil dieťa, ktoré matka zaživa pochovala

Archívna reportáž
embed kód
BAN NONG KHAM / Z obyčajného psa hrdinom. Ping Pongovi po zrážke s autom ochrnula jedna noha, psa napriek tomu dnes pozná už celé Thajsko. Vypátral totiž novorodenca, ktorého jeho matka pochovala zaživa.

Štyridsaťjedenročný farmár Usa Nisaikha sa minulú stredu vracal so stádom kráv domov, keď si všimol, že jeho pes Ping Pong kamsi odbehol. Našiel ho v poli zhruba kilometer od dediny na severe Thajska, ako zúrivo šteká a snaží sa v zemi niečo vyhrabať. 

Keď farmár došiel bližšie, všimol si, že z vyhrabanej diery trčí detská noha, informuje portál lalibre.be. Dieťa okamžite odniesol do dediny a spoločne s ďalšími obyvateľmi ho odviezli do nemocnice. Pes musel nájsť dieťa krátko po tom, čo ho zakopali, lekár totiž prehlásil, že je zdravé. 

Mladá matka 

Nakoniec zistili, že chlapca na poli zahrabala jeho 15-ročná matka. Bála sa, že rodičia prídu na to, že bola tehotná. Polícia ju našla podľa toho, že si v dedine kupovala podozrivé množstvo papierových vreckoviek. 

Dievča sa k činu ihneď priznalo a psychicky sa zrútilo. Uviedlo, že dieťa nechcela zabiť, ale spanikárilo, pretože nechcelo, aby rodičia prišli na to, že je tehotné. Polícia mladú matku obvinila z trestného činu opustenie dieťaťa a z pokusu o vraždu. Je ale možné, že obvinenia vzhľadom k okolnostiam preklasifikujú. Rodičia dievčaťa sľúbili, že dieťa vychovajú, ich dcéra zatiaľ ostáva v opatere sociálnych pracovníkov, pretože je vo veľmi zlom psychickom stave. 

Štvornohý hrdina

Zo psa je teraz hrdina. Hybnosť jednej zo svojich končatín stratil po tom, čo ho zrazilo auto, ale farmár sa rozhodol, že si ho aj tak ponechá. "Nechal som si ho, pretože je taký verný a poslušný. Vždy mi pomáhal so stádom, keď som vyrazil na pole. Celá dedina ho miluje, je proste úžasný," uviedol farmár. 

Zdroj: noviny.sk/ lalibre.be

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:50 Krimi
06:20 Noviny TV JOJ
07:10 Rýchla rota Chipa a Dala
05:10 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela IV.
05:40 Súdna sieň
06:30 Súdna sieň
05:30 Hawaii 5.0 VIII.
06:10 Extrémna premena III.
06:55 Extrémna premena III.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
06:40 Ve stínu slávy
08:15 Náhradní plán
09:50 Prázdniny!