V českej banke zakázali klientke dojčiť dieťa. Incident vyvolal netradičný protest

V českej banke zakázali klientke dojčiť dieťa. Incident vyvolal netradičný protest

PRAHA / V istej českej banke zakázali klientke dojčiť jej dieťa, bezpečnostná služba ju dokonca vyzvala aby sa zahalila. Túto svoju skúsenosť mladá žena zdieľala na sociálnej sieti a tam dostala obrovskú podporu. Na protest vyšli mamičky do rôznych pobočiek tejto banky po celom Česku a presne o 11:00 hodine začali svoje deti dojčiť.

Na začiatku celoštátneho protestu bola skúsenosť mamičky Lucie, ktorá si prišla do banky vybrať peniaze. "Dcéra má jeden rok a stále ju dojčím. Odhalila som si jeden prsník. Zamestnanec na celú pobočku začal na mňa hovoriť, aby som sa zahalila, že u nich to nie je povolené. Až kričal, takže všetci sa na mna pozerali," uviedla Lucia v rozhovore pre iDnes.cz. 

Na sociálnej sieti jej príbeh vzbudil verejné pobúrenie. Mamičky po celej krajine vyzvali, aby v dohodnutý čas prišli na pobočky bánk so svojimi deťmi a nakŕmili ich tam. 

Najviac ich prišlo v Prahe a v Brne. Protest podľa hovorcu banky prebehol v pokoji. "Od začiatku bolo našim cieľom zachovať štandardnú prevádzku na pobočke a musím konštatovať, že to prebehlo v pokoji," uviedla hovorkyňa banky Petra Kopecká. 

"Je to najjednoduchší spôsob ako to dieťa upokojiť. Každá matka sa to snaží urobiť čo najdiskrétnejšie," povedala dojčiaca matka Dagmar Marie. Banka sa poškodenej matke ospravedlnila, na pracovníka bezpečnosti, ktorý Lucii zakázal nakŕmiť dieťa, podala sťažnosť. Podobný incident sa vraj už nebude opakovať. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ/iDnes.cz

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Domov slečny Peregrinovej pre neobyčajné deti
23:15 Nájomný vrah
01:00 Pravek útočí
20:10 Kráčajúca skala
22:00 Rozvod po francúzsky
00:30 SVET POD HLAVOU
21:25 Bez druhej šance
22:40 C.S.I.: Kriminálka New York IV.
23:50 Nákupné maniačky
21:20 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:35 Sam a Max
22:00 Jahôdka a jej kamaráti II.
20:15 Fakjů pane učiteli 2
22:15 Reportér
00:15 Zoolander No. 2