Muž roky predstieral, že je na vozíku. Presvedčil o tom aj pápeža

14.04.2019 15:50 Noviny.sk Zahraničie

Muž roky predstieral, že je na vozíku. Presvedčil o tom aj pápeža

Archívna reportáž
embed kód
FLORENCIA / Talianska polícia zatkla 55-ročného muža, ktorý roky predstieral, že po autonehode ochrnul a zostal na vozíku. Presvedčil o tom dokonca aj pápeža Františka. Muž sa pred políciou dôvodom netajil. Chcel jednoducho poberať sociálne dávky od štátu a byť zvýhodnený.

Polícia 55-ročného Roberta Guglielmiho z Florencie zatkla minulý týždeň v utorok. Ochrnutie predstieral od roku 2007 a neustále na seba upozorňoval. Počas uplynulých rokov usporiadal napríklad demonštrácie a zúčastnil sa aj audiencie u pápeža. Protest usporiadal v roku 2013, pretože mu vraj miestne úrady zabránili v tom, aby mohol vzhľadom k svojmu zraneniu voliť doma. O rok neskôr napísal dojímavý list pápežovi, ktorý ho potom pozval do Vatikánu.

​Podvodník z Florencie sadol na vozík potom, čo mu jeho spolubývajúci dlžil peniaze za nájom. Guglielmi mu oznámil, že mu dlh odpustí, ak mu pomôže nafingovať autonehodu, po ktorej "ochrnie". O prípade informoval denník La Repubblica.  Všetko sa následne odohralo presne podľa plánu, dokonca mal aj sfalšované lekárske dokumenty. Od štátu mu tak začali chodiť sociálne dávky. Aby bol jeho zdravotný stav naozaj uveriteľný, do nohy si dal pichnúť lidokain - látku, ktorá mu znecitlivela končatiny. Okrem lekárskych prehliadok absolvoval aj rehabilitačné programy. 

Polícia muža zatkla potom, čo ho dlhšiu dobu sledovala. V inom meste sa totiž pohyboval po vlastných nohách. V čase zatknutia sa vracal z dovolenky v Togu. Nič netušiaci podvodník po vystúpení z lietadla tak skončil rovno v rukách mužov zákona. 

Pozrite si zábery talianskej polície:

Zdroj: noviny.sk/ La Repubblica.

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Domov slečny Peregrinovej pre neobyčajné deti
23:15 Nájomný vrah
01:00 Pravek útočí
20:10 Kráčajúca skala
22:00 Rozvod po francúzsky
00:30 SVET POD HLAVOU
21:25 Bez druhej šance
22:40 C.S.I.: Kriminálka New York IV.
23:50 Nákupné maniačky
21:20 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:35 Sam a Max
22:00 Jahôdka a jej kamaráti II.
20:15 Fakjů pane učiteli 2
22:15 Reportér
00:15 Zoolander No. 2