VIDEO: Nečakané stretnutie v Beskydách. Medveď si vykračoval po ceste

VIDEO: Nečakané stretnutie v Beskydách. Medveď si vykračoval po ceste

BESKYDY / Nečakané stretnutie prekvapilo Ondra Krobotu z Čiech, ktorý šiel aj s rodinou v aute cez Beskydy, keď zrazu zbadal, že si na ceste vykračuje medveď. Ten sa zrejme auta zľakol a z cesty zišiel. Incident natočil a zdieľal na sociálnej sieti.

"Záznam som zhotovil v piatok po 16. hodine pred parkoviskom pri Papežove smerom na Visalaje. Medveď už bežal po ceste, keď som si ho všimol," opícal zážitok na sociálnej sieti Ondra. 

​Medveď ich zaregistroval a zišiel z cesty. Pokračoval ale vo svojej vychádzke. "Strach som žiadny nemal, ani som necítil, že by ohrozoval moju rodinu," odkázal všetkým, ktorí rozpútali na jeho stránke diskusiu s tým, že ide o šelmu a mali by sa jej preto báť. Z videa ale vyplýva, že plachý bol práve medveď. 

Podľa odborníkov sa do oblasti mohli medvede hnedé dostať zo Slovenska. Podľa portálu blesk.cz začiatkom už februára videli v Beskydách jedného trojročného medveďa. Lesy ČR ho chceli pre istotu presťahovať. Ochranári to ale odmietli, nepovažovali zviera za nebezpečné. 

​Podobný prípad sa stal aj slovenskému reprezentantovi v biatlone Matejovi Kazárovi. Ten sa s medveďom už niekoľkokrát stretol pri svojom tréningu v  Tatrách. Pozrite si reportáž: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:40 Súdna sieň
05:10 Panelák
05:55 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
05:25 Panelák
06:10 Profesionáli III.
06:50 MacGyver
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Sam a Max
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
06:25 Síla naděje
08:15 Princ a já: Královské líbánky
10:00 Americká Miss India