Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Bibiána
2.12.2023
VIDEO: Nečakané stretnutie v Beskydách. Medveď si vykračoval po ceste
Zdielať na

VIDEO: Nečakané stretnutie v Beskydách. Medveď si vykračoval po ceste

BESKYDY / Nečakané stretnutie prekvapilo Ondra Krobotu z Čiech, ktorý šiel aj s rodinou v aute cez Beskydy, keď zrazu zbadal, že si na ceste vykračuje medveď. Ten sa zrejme auta zľakol a z cesty zišiel. Incident natočil a zdieľal na sociálnej sieti.

"Záznam som zhotovil v piatok po 16. hodine pred parkoviskom pri Papežove smerom na Visalaje. Medveď už bežal po ceste, keď som si ho všimol," opícal zážitok na sociálnej sieti Ondra. 

​Medveď ich zaregistroval a zišiel z cesty. Pokračoval ale vo svojej vychádzke. "Strach som žiadny nemal, ani som necítil, že by ohrozoval moju rodinu," odkázal všetkým, ktorí rozpútali na jeho stránke diskusiu s tým, že ide o šelmu a mali by sa jej preto báť. Z videa ale vyplýva, že plachý bol práve medveď. 

Podľa odborníkov sa do oblasti mohli medvede hnedé dostať zo Slovenska. Podľa portálu blesk.cz začiatkom už februára videli v Beskydách jedného trojročného medveďa. Lesy ČR ho chceli pre istotu presťahovať. Ochranári to ale odmietli, nepovažovali zviera za nebezpečné. 

​Podobný prípad sa stal aj slovenskému reprezentantovi v biatlone Matejovi Kazárovi. Ten sa s medveďom už niekoľkokrát stretol pri svojom tréningu v  Tatrách. Pozrite si reportáž: 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy