Trump s Kim-Čong-unom ukončili stretnutie. USA odmietli zrušiť všetky sankcie

Trump s Kim-Čong-unom ukončili stretnutie. USA odmietli zrušiť všetky sankcie

HANOJ / Americký prezident Donald Trump a severokórejský vodca Kim-Čong-un ukončili ich druhý samit bez dohody. Severná Kórea totiž žiadala zrušiť všetky sankcie, to USA odmietli. Podľa Bieleho domu, ktorý ukončenie stretnutia oznámil, sa Trump bude naďalej stretávať s Kim-Čong-unom.

Denuklerizácia kórejského polostrova, formálne ukončenie vojny, či zníženie sankcií voči KĽDR. Druhý deň samitu v Hanoji medzi Donaldom Trumpom a Kim Jong Unom sa začal s veľkými očakávaniami, no všetko dopadlo nakoniec inak. 

Hovorca Bieleho domu Sarah Sanders uviedla, že rokovanie Kima a Trumpa o denuklerizácii Severnej Kórei bolo konštruktívne. Na ničom sa ale nedohodli. "V túto chvíľu nebola dosiahnutá žiadna dohoda, obaja sa ale tešia na stretnutie v budúcnosti," konštatovala hovorkyňa Bieleho domu. Sporným bodom boli sankcie a kľúčové zbavenie polostrova jadrových zbraní. "Boli ochotní denuklearizovať veľkú časť územia, ktorú sme žiadali, ale v prípade, že zrušíme všetky sankcie a to nemôžeme urobiť,"  vyjadril sa Donald Trump po stretnutí Kim-Čong-unom. 

​Stretnutie skončilo okolo pol ôsmej ráno stredoeurópskeho času, teda o niečo skôr ako sa predpokladalo. Pôvodne o ôsmej malil podpísať spoločné prehlásenie, podpisová ceremónia sa ale nekonala. 

Pozrite si reportáž ako dorazil Trump na stretnutie s Kimom:

Zdroj: noviny.sk/čtk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

18:00 Bez servítky
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:35 Stratené duše III.
19:35 Profesionáli III.
20:30 Ten dvanásty
17:55 Súdna sieň
19:00 Kosti XI.
20:10 Vražedné Miami
18:15 Labková patrola II.
18:40 SpongeBob v nohaviciach IX.
19:05 Malí fidlikanti
18:05 Twilight sága: Rozbřesk - 1. část
20:15 Gagarin
22:15 Vlk z Wall Street