Vplyvnému predstaviteľovi cirkvi hrozí, že príde o kňažstvo. Sexuálne zneužívať mal semináristov

Vplyvnému predstaviteľovi cirkvi hrozí, že príde o kňažstvo. Sexuálne zneužívať mal semináristov

VATIKÁN / Vo Vatikáne je vraj v týchto dňoch poriadne rušno. Očakáva sa totiž, že tamojší hodnostári už čoskoro oznámia, aký osud čaká niekdajšieho amerického kardinála McCarricka. Tomu hrozí, že pre sexuálne škandály, z ktorých je obviňovaný, bude zbavený kňazského stavu.

 Theodore McCarick je niekdajší vplyvný predstaviteľ rímsko-katolíckej cirkvi v Spojených štátoch. Zakladateľ charitatívnej organizácie, ktorá pre Vatikán vyzbierala milióny. A muž, ktorý čelí obvineniam, že roky sexuálne zneužíval mladých semináristov. Ešte začiatkom tisícročia pritom rád vystupoval, ako bojovník proti podobným "predátorom."

 "Ktokoľvek bude odteraz vierohodne obvinený, v Spojených štátoch príde o miesto. To vyplýva zo slov Svätého otca," vyjadroval sa Theodore McCarrick.

Potom, ako sa celý škandál prevalil a proti kedysi mocnému mužovi vystúpilo viacero kňazov, sa stal v júli minulého roka prvým prelátom za posledných 100 rokov, ktorý prišiel o titul kardinála. Objavili sa však hlasy, že samotný Vatikán má v tomto prípade maslo na hlave. Bývalý nuncius v Spojených štátoch totiž tvrdí, že nadriadených už pred rokmi o všetkom informoval, oni však McCarricka kryli.

Tak či onak teraz hrozí 88-ročnému bývalému kardinálovi, že sa stane najvyššie postaveným predstaviteľom rímsko-katolíckej cirkvi, ktorého v moderných dejinách zbavia kňazstva.

Pozrite si reportáž súvisiacu s témou. Tentokrát prehovoril k hriešnym kňazom sám Pápež:

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:30 Súdna sieň
09:35 Súdna sieň
10:25 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
08:20 Panelák
09:05 Panelák
10:10 C.S.I.: Kriminálka Miami IV.
07:45 Odsúdené II.
09:40 Kosti V.
10:55 Slnečno, sem-tam vraždy II.
08:55 Máša a medveď I.
09:05 Macko Uško
09:20 Bob staviteľ XV. - XVIII.
07:10 Příběh Wendella Bakera
09:05 2 dny v Paříži
10:55 Rodeo a Julie