Dva dni strávil trojročný chlapec sám v lese. Vyrazil som si s medveďom, povedal záchranárom

Dva dni strávil trojročný chlapec sám v lese. Vyrazil som si s medveďom, povedal záchranárom

SEVERNÁ KAROLÍNA / Neuveriteľný príbeh sa odohral v americkej Severnej Karolíne, kde len trojročný Casey Hathaway bol dva dni nezvestný po tom, čo sa stratil v okolitých lesoch. Po chlapcovi pátrali stovky ľudí. Malý Casey si podľa svojich slov skrátka na dva dni "vyrazil s medveďom".

Chlapec zmizol v okamihu, keď sa hral pred domom svojej starej mamy s ďalšími dvoma deťmi. Okamžite po ňom začali pátrať stovky ľudí, využití boli aj policajné psy, helikoptéry a dokonca drony. Sprvu nebolo pátranie úspešné, situáciu komplikoval dážď a teplota navyše začínala nepríjemne klesať.

Lisa Frakerová sa hľadania dieťaťa zúčastnila a po návrate z akcie sa rozhodla ešte vyvenčiť psov. Pri prechádzke počula plač dieťaťa a zavolala ďalších ľudí, aby jej potvrdili, či plač počujú tiež. Následne Caseyho našli zamotaného v kroví plnom tŕňov. Vážnejšie zranenia ale neutrpel. "Bol podchladený, ako prvé sme ho teda začali hlavne zahrievať," uviedol podľa novinky.cz kapitán Shane Grier z policajného oddelenia.

Hoci bol chlapec prevezený do nemocnice, okrem odrenín a škrabancov prežil svoje dobrodružstvo bez úhony. Sám celú vec okomentoval s detskou fantáziou: "Jednoducho som si na dva dni vyrazil do lesa s medveďom." 

​Pomoc horských záchranárov z Malej Fatry si vyžiadali aj stratení turisti:

Zdroj: noviny.sk/novinky.cz

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
18:40 Kutyil s.r.o.
19:35 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
19:40 Profesionáli III.
19:05 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha III.
21:00 Dr. House VI.
18:50 Arthur a Minimojovia
19:15 Pat a Mat
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
18:25 Zoolander No. 2
20:15 Neklidná mysl
22:10 Let