Naložil dieťa do auta a skolaboval. Zo šľahajúcich plameňov oboch zachránil sused

Naložil dieťa do auta a skolaboval. Zo šľahajúcich plameňov oboch zachránil sused

Archívna reportáž
embed kód
VYŠKOVSKO / Pohotová reakcia suseda zabránila nešťastiu v pondelok ráno na Vyškovsku. Senior naložil do auta približne dvojročnú dievčinu a skolaboval. Noha na plyne natoľko vytúrovala motor, že auto začalo horieť.

Prípad sa odohral v bližšie nešpecifikovanej obci na Vyškovsku. "Sused si všimol podozrivé vytáčanie motora a rozhodol sa zistiť, čo sa deje. Svojim včasným zásahom zachránil z auta dievčatko a aj seniora," uviedol hovorca hasičov Jaroslav Mikoška. 

​Následne privolal hasičov a záchranárov, ktorí seniora museli resuscitovať. Záchranári k prípadu poslali niekoľko posádok a vrtuľník. "Dieťa bolo v poriadku. Muž bol v bezvedomí a záchranári ho museli pripojiť na riadenú pľúcnu ventiláciu. Následne ho po ošetrení previezli do fakultnej nemocnice v Brne," povedala pre novinky.cz hovorkyňa záchranárov Michaela Bothová.

Požiar uhasili hasiči v priebehu niekoľkých minút. Počas vyšetrovania hasiči zistili, čo sa zrejme stalo. "Senior naložil asi dvojročné dievčatko do vozidla. Naštartoval a skolaboval. Noha na plyne túrovala motor, kým nedošlo k požiaru," konštatoval Mikoška.

Škoda bola vyčíslená na 15 tisíc korún.

Dvoch policajtov privolali k havarovanému horiacemu autu. Neváhali a vodiča vytiahli z horiaceho auta:

Zdroj: noviny.sk/novinky.cz

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:20 Súdna sieň
05:00 KINOSÁLA
05:10 Panelák
06:00 Súdna sieň
05:10 Panelák
06:00 TIPOS INFO
06:05 Profesionáli II.
05:00 Ferdo Mravec
05:30 Sam a Max
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:40 Nadějné vyhlídky
08:00 Lord of the Dance
09:45 Jiný svět