Žena psychicky deptala učiteľku syna. Za dva roky od nej vymámila tisíce eur

11.01.2019 16:54 Noviny.sk Zahraničie
Žena psychicky deptala učiteľku syna. Za dva roky od nej vymámila tisíce eur Zdroj: ISIFA
BRNO / Žena deň i noc kontaktovala učiteľku svojho syna a žiadala finančnú pomoc. Za každým mala ale iný dôvod. Na učiteľku tlačila aj rečami, že ak jej nedá peniaze, jej dieťa kvôli tomu skončí v detskom domove. Učiteľku takýmto spôsobom psychicky deptala dva roky, no to nebola jediná ujma, ktorú jej matka chlapca mala spôsobiť.

Naliehanie 47- ročnej ženy na učiteľku jej syna trvalo neprestajne 2 roky. Denne jej písala aj cez 30 správ, v ktorých si vymýšľala rôzne dôvody, len aby od nej vymámila peniaze. Neraz na učiteľku tlačila aj tým, že ak nedostane peniaze, najmladšieho syna bude musieť dať do detského domova.

"Išlo o rôzne zámienky ako rodinné tragédie, choroba syna, náhly vznik dlhov za energie, nutnosť likvidácie ploštíc v byte a ich následná deratizácia, sťahovanie, jej zdravotné komplikácie, či nutné úhrady advokátovi v Nemecku, ktorý riešil dedičstvo po zosnulom otcovi," vyjadrila sa policajná hovorkyňa Petra Hrůzová, o prípade informovalo iDnes.cz. 

Podvodníčka celkom od 62-ročnej učiteľky vylákala takmer 200 tisíc eur, tá následne skončila v lekárskej opatere. Brnenská polícia už matku žiaka obvinila z podvodu a poslali ju do väzby. Podľa výpovede, ktorú polícii podala, peniaze použila na splácanie dlhu jej staršieho nezamestnaného syna, ktorý je závislý na drogách. "Kriminalisti ale zistili, že starší syn obvinenej je riadne zamestnaný. Nie je drogovo závislý a žiadne dlhy nemá. Naopak, aj od neho žena žiadala, aby jej požičal peniaze," dodala hovorkyňa polície. 

Ako to vyzerá keď chcú Slovákov okradnúť "babráci"? Pozrite si reportáž a dozviete sa, čo sa v skutočnosti stalo:

Zdroj: noviny.sk/idnes.cz

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:50 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
09:55 LUCKY ROOM
11:25 NOVÉ BÝVANIE
12:50 NA CHALUPE
10:55 Tequila a Bonetti
12:00 MacGyver
13:00 Vražedné Miami II.
11:00 Fix a Foxi
11:30 Príbehy dvoch myší II.
12:00 Albert spoznáva svet
11:15 Asterix: Sídliště bohů
12:50 Nanga Parbat
14:45 Bobule