Zásah, ktorý by si zaslúžil medailu. Pilot vrtuľníku previedol nebezpečný manéver, aby zachránil lyžiara

Zásah, ktorý by si zaslúžil medailu. Pilot vrtuľníku previedol nebezpečný manéver, aby zachránil lyžiara Zdroj: Facebook/Nicolas Derely
PASS OF ANTERNE / Trojica záchranárov podnikla dramatickú záchranu vážne zraneného lyžiara. Ten s veľmi škaredo poranil koleno počas lyžovačky. Nehoda sa stala v kopcoch, kde o rovine na pristátie mohol pilot helikoptéry len snívať. On ale previedol manéver, pri ktorom padá sánka.

Skupina skúsených lyžiarov sa vybrala zdolať kopec v oblasti Pass of Anterne v Hornom Savojsku. V nadmorskej výške vyše 2200 metrov si ale jeden člen skupiny poranil nohu. Pomôcť mu prišli francúzski záchranári. Ich úloha ale bola poriadne zložitá.

Tí, ktorí boli na svahu od úžasu onemeli a vďaka jednému  z nich Nicolasovi Derelyovi sa akrobatické pristátie na jednej lyži zachovalo prostredníctvom série videí. Pilot nasmeroval stroj kolmo na kopec a musel byť veľmi obozretný, aby vrtuľou nezasiahol svah, čo predstavovalo manévrovať vo vzdialenosti niekoľkých centimetrov. Stál preto na jednej, konkrétne pravej lyži. Záchranári tak mohli zo stroja vyskákať a zraneného začať ošetrovať. 

Po poskytnutí prvej pomoci zraneného previezli do najbližšej nemocnice

Zdroj: noviny.sk/Nicolas Derely

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Detektív z Hongkongu
23:00 Očista: Volebný rok
01:00 Za nepriateľskou líniou 2
20:10 Heker
22:55 Bohatá zima s JOJkou
23:00 Nebezpečná rýchlosť 2: Zásah
21:00 Myšlienky vraha III.
22:00 C.S.I. CYBER: Vraždy cez internet II.
22:55 ŽREBOVANIE
21:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:20 ZáchranáRik II.
21:30 Sam a Max
20:15 Lion
22:20 Gunman: Muž na odstřel
00:10 Špión, který mi dal kopačky