Explózia a útok nožom. Muž napadol ľudí na ulici

Explózia a útok nožom. Muž napadol ľudí na ulici

MELBOURNE / Na rušnej ulici v autrálskom Melbourne zaútočil páchateľ na ľudí. Na mieste je podľa polície jeden mŕtvy a traja zranení. Útočník bol postrelený a v kritickom stave prevezený do nemocnice.

Útok sa odohral na rušnej ulici v piatok popoludní. policajti boli pôvodne privolaní na miesto kvôli horiacemu vozu. Keď policajti dorazili na miesto, zaútočil na nich muž nožom. Útočník najprv napádal ľudí, jeden z nich sa ho pokúsil zastaviť nákupným vozíkom. Muž sa následne vrhol s nožom na policajtov. 

Páchateľ podľa polície išiel dodávkou proti obchodnému domu. Svedkovia tvrdia, že počuli explóziu. Jeden, ktorý neďaleko nakupoval, videl muža, ako uteká, no najprv si myslel, že sa ponáhľa, aby stihol električku. Vzápätí sa ale ozval výbuch a miesto zaplnili policajti. "Bola som na trhu, keď sa rozpútalo peklo," uviedla Sarah Krug. Myslela si, že sa auto snaží prejsť ľudí na chodníku. "Nevedela som, čo sa deje, nastal chaos, krik a panika," dodala. 

Policajti strelili muža do hrudníka, ktorí podľahol zraneniam v nemocnici, informoval hovorca polície. Zároveň hovorca vyzval všetkých svedkov incidentu, aby sa prihlásili na polícii.

Oblasť je momentálne uzavrená a ľudia by sa jej mali vyhýbať. Incident sa stal na rovnakej ulici, kde v minulom roku vodič zrazil autom chodcov. Zabil 6 a zranil približne 30 ľudí, avšak nešlo o terorizmus. Páchateľ totiž trpel psychickou poruchou. 

Zdroj: noviny.sk/čtk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:50 Súdna sieň
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:35 Simpsonovci XIV.
18:05 Simpsonovci XIV.
18:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas V.
19:00 Súdna sieň
20:10 Kosti IX.
17:55 Ferdo Mravec
18:20 Rapotáčik
18:30 Máša a medveď II.
16:30 Půlnoc v Paříži
18:10 Kid
20:15 Síla života