Falšovať sa dá čokoľvek, aj káva. Policajti zadržali viac ako 20 ton

Falšovať sa dá čokoľvek, aj káva. Policajti zadržali viac ako 20 ton

KRAKOV / Vedeli ste o tom, že falšovať sa dá aj káva? Policajti zadržali viac ako dve desiatky ton, ktoré boli určené pre stredoeurópsky trh.

Organizovaná zločinecká skupina zložená z mužov a žien z Poľska, Talianska a Nemecka sa zaoberala falšovaním kávy už dlhšiu dobu. Princíp ich činnosti bol pomerne jednoduchý. "Objavili sme 24 ton kávy a produkčnú linku na jej spracovanie a balenie," informoval policajný hovorca Sebastian Gleń.

​Išlo o kávu, ktorá mala podľa policajtov pochádzať z Nemecka. Do Poľska bola v surovom stave prevezená za jediným účelom – aby ju prebalili do iného obalu. "V jednej z veľkých hál ju rozdeľovali do obalov známej talianskej značky," vysvetľuje vyšetrovateľ Mateusz Drwal. 

Nešlo ale o originálne balenia, ale o ich falzifikáty. Priamo pri zásahu policajti zaistili až 24 ton kávy, pričom existuje predpoklad, že páchatelia túto trestnú činnosť vykonávali už dlhšie a teda spracovali oveľa viac kávy. Polícia zadržala až 11 podozrivých. Páchatelia sa počas výsluchu k činu priznali. Výber talianskej značky kávy ale odôvodnili práve jej vysokou cenou.

"Zvyčajne sa stretávame s falšovaním balení tabaku - no s kávou sme sa stretli po prvýkrát," dodal Drwal. Medzi zadržanými sa má nachádzať aj vodca organizovanej zločineckej skupiny. Tesne pred príchodom policajtov sa ešte obvinení pokúsili nástroje na falšovanie previezť. V prípade dokázania viny hrozí jednému z mužov až 10-ročný trest za zosnovanie zločineckej skupiny a zvyšným páchateľom 5-ročný trest za účasť v tejto skupine.

Okrem vodcu organizovanej zločineckej skupiny boli obvinení prepustení na slobodu a bol im udelený zákaz opustenia krajiny.

Pozrite si archívnu reportáž o nelegálnom pašovaní cigariet: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
20:35 NOVÝ ŽIVOT
21:40 NA HRANE - VOĽBY 2020
20:25 X-Men: Prvá trieda
23:20 Projekt Mind Blown
23:30 18 ROKOV S TV JOJ
20:10 Myšlienky vraha II.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
20:25 Krtko
20:35 Mach a Šebestová na cestách
20:45 Volám sa Caillou V.
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: Dobrodruh Flynn
22:10 Muži, ženy a děti
00:05 Bájní tvorové: Dračí hrobka