Lietadlo muselo nečakane pristáť. Pilot objednal cestujúcim pizzu

Lietadlo muselo nečakane pristáť. Pilot objednal cestujúcim pizzu
TEXAS / Pre zlé počasie bolo lietadlo spoločnosti American Airlines odklonené zo svojej trasy a nečakane pristálo na regionálnom letisku vo Wichita Falls v Texase. Aby poskytol svojim cestujúcim aspoň malé odškodné, kapitán stroja im objednal 40 krabíc s pizzami a po pristátí ich sám rozdal. Vyslúžil si tak prezývku najlepší pilot na svete.

Lietadlo odštartoval podľa plánu z Los Angeles a mierilo na medzinárodné letisko Fort Worth v Dallase, napísal server CNN. Silná búrka si ale vyžiadala zmenu trasy. Pohotový kapitán Jeff Raines sa preto snažil nepríjemnú situáciu zmierniť, a tak pasažierom zaistil občerstvenie.

"Vďaka za komplimenty, aj keď to bola tímová práca," zverejnil v správe na sociálnych sieťach Raines s tým, že ostatní kolegovia poskytli 159 uviaznutým pasažierom ďalšie jedlo a pitie. "Myslím, že som doteraz nič také nevidel," komentoval jeden zo zamestnancov tamojšieho letiska.

Odklonený let bol nakoniec úplne zrušený. Ľudia tak museli čakať na odlet cez noc do piatkového rána. Miestna pizzeria oznámila, že Rainesova objednávka je v ich podniku doteraz tá najväčšia.

Zdroj: noviny.sk/CNN

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:35 DIVOKÉ KONE
06:40 DIVOKÉ KONE
08:30 Rýchla rota Chipa a Dala
05:35 Panelák
06:20 Kutyil s.r.o. II.
06:55 OCHRANCOVIA
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
06:15 Timothy ide do školy
06:25 Timothy ide do školy
05:10 Prázdniny!
07:05 Jezdkyně
08:55 Holka k sežrání