Mladík na hernom turnaji zastrelil dvoch ľudí aj seba. Polícia zverejnila jeho totožnosť

27.08.2018 09:39 Noviny.sk Zahraničie

Mladík na hernom turnaji zastrelil dvoch ľudí aj seba. Polícia zverejnila jeho totožnosť

JACKSONVILLE / Strelecký útok v centre mesta na Floride. Vyžiadal si jedenásť zranených a troch mŕtvych, medzi ktorými bol aj útočník. O útoku informovalo BBC. Prišlo k nemu počas turnaja v hraní videohry amerického futbalu.

V centre mesta Jacksonville sa stal stal útok. Neznámy páchateľ začal s viacnásobnou streľbou. Úrady hlásia troch mŕtvych a jedenásť zranených. K útoku malo dôjsť v obchodnom dome počas turnaja v hraní videohier. Podľa informácii, ktoré úrady zverejnili, išlo o prevádzku reštaurácie. Hráči tam hrali na konzolách americký futbal. O útoku informovalo BBC.

Medzi obeťami, ktoré prišli o život, bol aj samotný útočník. Ten sa mal herného turnaja spočiatku zúčastniť tiež, no prehral, a to mal byť dôvod jeho hnevu. Najskôr zastrelil dve obete, ktorých totožnosť známa ešte nie je,  a potom aj seba. Polícia už zverejnila totožnosť strelca, ide o 24- ročného Davida Katz z Baltimoru. Strieľal sám, komplica nemal. 

Polícia po útoku varovala verejnosť:"Vyhnite sa miestu incidentu. Okolie môže byť stále nebezpečné."  Taktiež vyzvali ľudí, ktorí sa nachádzali ešte v obchodnom dome, aby zavolali na 911 a nahlásili, kde presne v budove sú.  Polícia  v tom čase okolie uzavrela a na mieste zasahovalo niekoľko záchranárov a policajných hliadok.

Na Twitteri sa okamžite objavilo video z turnaja, kde počuť niekoľko výstrelov a krik:

Jeden z hráčov Drini Gjoka (19) o útoku aj napísal: "Je to najhorší deň môjho života. Som šťastný, že  guľka zasiahla tesne len môj palce.  Život môže byť tak krátky v jednej sekunde."

Na ďalšom zverejnenom videu je vidieť, ako strelec mieri laserom na chlapca.

Do miestnej nemocnice Memorial boli podľa jej hovorcu Petra Moberga, prevezení zranení. Všetci sú v stabilizovanom stave.Nedávno sa taktiež strieľalo v nákupnom centre. Pozrite si reportáž:
Zdroj: noviny.sk/bbc

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:55 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
16:40 Notting Hill
19:30 ŽREBOVANIE
19:35 Profesionáli
17:55 Columbo I.- VIII.
20:10 Kosti X.
21:00 Kosti X.
18:25 Okido I.
18:35 JOJko oslávencom
18:40 JOJko oslávencom
17:05 Ve stínu slávy
18:40 Hvězda na střední
20:15 Já nebo nikdo