Žena sa sťažovala na hluk z mešity. Pôjde do väzenia za rúhanie

Žena sa sťažovala na hluk z mešity. Pôjde do väzenia za rúhanie Zdroj: SITA
MEDAN / Indonézsky súd poslal na 18 mesiacov za mreže ženu, ktorá sa sťažovala na hluk z mešity. Sudca Wahyu Prasetyo Wibowo tak rozhodol v utorok, pričom ju odsúdil za rúhanie sa.

Štyridsaťštyriročná Meiliana, pôvodnom z Číny, svojím činom, za ktorý ju zatkli tento rok v máji, podľa sudcu porušila trestný zákon, pretože sa rúhala proti islamu.

V Indonézii, ktorá je najľudnatejším moslimským štátom sveta, je islam dominantou vierou. Odsúdená sa proti verdiktu plánuje odvolať.

Meiliana sa na príliš hlasné reproduktory na mešite v meste Tanjung Balai, ktoré leží na ostrove Sumatra, sťažovala ešte pred dvomi rokmi. Po tom, ako sa na verejnosť dostali správy o jej sťažnosti, rozhnevané davy v júli 2016 podpálili a vyplienili v meste najmenej 14 budhistických chrámov.

Podľa konzervatívnej skupiny Fórum islamskej komunity je trest pre ženu veľmi mierny. Za rúhanie sa v Indonézii hrozí maximálny trest odňatia slobody na dva roky.

Zavrú mešity a vykážu duchovných

Rakúsko uzavrie sedem mešít a vykáže zo zeme niekoľkých imámov financovaných zo zahraničia, oznámil kancelár Sebastian Kurz. Radikalizácia nemá v našej krajine miesto, tvrdia politici. Pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk, sita

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:20 Súdna sieň
11:25 Dr. Dokonalý
12:25 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
10:20 Najlepšie svetové videá V.
11:40 Áno, šéfe! USA IV.
12:40 NOVÁ ZÁHRADA
10:40 UHÁDNI MÔJ VEK
11:35 Vražedné Miami II.
12:35 Presne takto o rok II.
10:35 Okido II.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti III.
11:10 Rybičky Flip a Flap
09:20 Valerian a město tisíce planet
11:50 Útěk ze Sibiře
14:15 Paddington