Strelec v americkom denníku si redakciu vybral zámerne. Zabil piatich ľudí

Strelec v americkom denníku si redakciu vybral zámerne. Zabil piatich ľudí Zdroj: Twitter/Emily Le Coz
WASHINGTON / V redakcii denníka The Capital v meste Annapolis v americkom štáte Maryland došlo k streľbe. Útok si podľa prvotných informácií vyžiadal najmenej štyroch mŕtvych a ďalších 20 zranených. Neskôr potvrdila polícia piatich mŕtvych a dve ľahko zranené osoby. Polícia si tiež myslí, že si strelec vybral denník zámerne.

Na mieste zasahovalo množstvo policajtov. Na miesto prišla aj zvláštna jednotka pyrotechnikov, ktorí okolie aj samotnú budovu prehľadávajú pre možné výbušniny. 

Hovorkyňa mesta Annapolis uviedla, že útočníka polícia zadržala, teraz ho vypočúvajú. Televízia NBC News s odvolaním na svoje zdroje uvádza, že útočníkom je beloch, ktorý pri útoku zrejme použil brokovnicu. Okolie redakcie ostalo aj po čine uzatvorené a polícia vyzvala ľudí, aby sa k miestu nepribližovali. 

Polícia v tomto prípade vylúčila terorizmus, hoci novinám sa prostredníctvom sociálnych sietí často vyhrážali. Niekoľko hodín po incidente vyšetrovatelia zverejnili aj zoznam obetí. Ramos zavraždil troch novinárov, jednu novinárku a obchodnú asistentku.

Vybavoval si účty

Tridsaťosemročného útočníka podľa doterajších informácií k útoku motivoval dlhoročný spor s redakciou. Jarrod Ramos vošiel do budovy, v ktorej denník sídli a zápalil dymovnice. Vzniknutý chaos využil na to, aby sa dostal do redakcie. Cez sklenené výplne začal páliť do davu. Zamestnanci boli údajne zodpovední za ohováranie, ktoré bolo predmetom sporu dlhé roky. Páchateľ kauzu, ktorá sa vliekla roky už nezvládal a rozhodol sa ju riešiť zbraňou. 

Ešte v roku 2012 zažaloval Ramos noviny za ohováranie. V roku 2015 ale súdy dali za pravdu redakcii, čo v strelcovi ešte viac podnietilo zlosť.

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
09:50 Policajti v akcii
06:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:10 Pošli ďalej
05:50 Policajti v akcii
06:50 Prvé oddelenie II.
07:15 Prvé oddelenie II.
06:10 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:35 Tashiho svet
06:50 Mach a Šebestová na cestách
05:00 Dobrodružství v divočině: Ztraceni v Africe
06:45 Zrodila se Astrid
08:55 Psí veličenstvo