Za zranenie nákupným vozíkom zažalovala nákupné centrum. Vysúdila viac ako 38 miliónov eur

Za zranenie nákupným vozíkom zažalovala nákupné centrum. Vysúdila viac ako 38 miliónov eur Zdroj: ISIFA
NEW YORK / Američanka Marion Hedges dostala odškodnenie za ťažké zranenie, ktoré jej spôsobili dve deti, ktoré na ňu z nadzemného parkoviska zhodili nákupný vozík. Žena dostane 45 miliónov dolárov, čo je v prepočte viac ako 38, 8 milióna eur.

Päťdesiattriročná žena, ktorú v New Yorku poznajú najmú pre jej dobročinné aktivity, verdikt privítala a označila ho za koniec veľmi dlhej cesty. 

Incident sa odohral ešte v roku 2011 v nákupnom centre, kde Marion Hedges kupovala sladkosti na Halloween pre deti zo sociálne slabých rodín. Keď prechádzala pod rampou, ktorá obchodný dom spája s nadzemnými garážami, spadol na ňu nákupný vozík. 

Ten pre zábavu zhodili dvaja chlapci, ktorí vtedy mali 12 a 13 rokov. Za ich správanie im súd nariadil liečbu v ústave pre deti s problémovým správaním. Žena uviedla, že chlapcov z incidentu neobviňuje, pretože to bol podľa nej následok toho, že nemali ako inak tráviť svoj voľný čas. Zažalovala ale majiteľa nákupného centra a tamojšiu bezpečnostnú agentúru, pretože podľa nej prehliadali, že sa ľudia sťažovali na správanie detí v nákupnom centre. 

Majiteľ aj agentúra sa voči verdiktu odvolali. Časť vysúdených peňazí chce žena venovať centru pre deti a mládež, aby podporila ich programové aktivity. Jej rodina tiež tvrdí, že bol pre ňu incident mimoriadne finančne náročný a musela si na liečbu požičať peniaze. 

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:30 Kosti II.
00:30 Aféry
01:30 Krimi
22:30 Let Fénixa
00:55 DEDIČSTVO
01:45 KINOSÁLA
23:55 Spackané plastické operácie
00:55 POLICAJTI V AKCII
01:40 Prvé oddelenie
23:55 Kúzlovanie
00:05 Rapotáčik 2
00:10 Medzi nami zvieratkami
22:10 Hellboy: Královna krve
00:10 Strážce spravedlnosti II.
00:55 Strážce spravedlnosti II.