Dievča chcelo zachrániť poníka pred usmrtením. Nechala ho poslať k babičke

Dievča chcelo zachrániť poníka pred usmrtením. Nechala ho poslať k babičke Zdroj: ISIFA
STOKE / ON-TRENT - Obyvateľka britského mesta Stoke-on-Trent bola značne šokovaná, keď jej jedného rána z ničoho nič priviezli poníka. Jej vnučka totiž na internete našla inzerát, kde zviera ponúkala bývalá majiteľka. V prípade, že by sa poníka nikto neujal, mal byť utratený. To 13-ročné dievča nechcelo dopustiť, tak si o neho napísala a ako dodacie miesto uviedla adresu svojej babičky, píše server Bristol Post.

Keďže dievča o svojom zámere vôbec nikomu nepovedalo, bola babička veľmi prekvapená, keď u nej značne špinavého a zanedbaného poníka vyložili. Žena ihneď kontaktovala príslušné orgány, aby si zviera prevzali. Nakoniec si pre neho prišli z britskej organizácie na ochranu zvierat RSPCA.

"Toto by ste nevymysleli," smiala sa inšpektorka Charlotte Melvin. "Trinásťročné dievčina reagovalo na inzerát, kde žena ponúkala svojho poníka. Už ho vraj nechcela a má v pláne ho uspať," dodáva.

Dievča bez váhania napísalo babičkinu adresu a jedného rána sa pri dome objavil muž, poníka vyložil a bez akéhokoľvek ďalšieho slova alebo rád skrátka odišiel. "Nevieme, odkiaľ ten úbohý poník pochádza, ale je očividné, že s ním nebolo dobre zaobchádzané," tvrdí Melvin pre Bristol Post.

Poník dostal meno Pan Melvin Andrews a je teraz v starostlivosti odborníkov. Ďalší z členiek organizácie RSPCA Rachel Andrews dúfa, že tento prípad nie je začiatok nového trendu. "Už máme po krk toho, že niekoho omrzí jeho zviera a potom ho týmto spôsobom opustí," povedala. "Každý kôň aj poník si zaslúži dobrého majiteľa a kvalitnú starostlivosť," dodala. V organizácii dúfajú, že nájdu do budúcnosti poníkovi nový a láskyplný domov.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:55 Terminátor
01:10 Zrodenie diabla
03:35 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
23:25 Letecké katastrofy XV.
00:25 Liga snov VI.
01:00 Liga snov VII.
23:05 Vražedné Miami II.
00:05 Graceland III.
01:00 Súdna sieň
23:20 Príbehy dvoch myší
23:45 Zabi nudu! II.
23:55 Wilf - čarodejnícky pes
22:25 Nebezpečné pokušení
00:00 Rodinná loupež
01:30 Temné kouty