Dievča chcelo zachrániť poníka pred usmrtením. Nechala ho poslať k babičke

Dievča chcelo zachrániť poníka pred usmrtením. Nechala ho poslať k babičke Zdroj: ISIFA
STOKE / ON-TRENT - Obyvateľka britského mesta Stoke-on-Trent bola značne šokovaná, keď jej jedného rána z ničoho nič priviezli poníka. Jej vnučka totiž na internete našla inzerát, kde zviera ponúkala bývalá majiteľka. V prípade, že by sa poníka nikto neujal, mal byť utratený. To 13-ročné dievča nechcelo dopustiť, tak si o neho napísala a ako dodacie miesto uviedla adresu svojej babičky, píše server Bristol Post.

Keďže dievča o svojom zámere vôbec nikomu nepovedalo, bola babička veľmi prekvapená, keď u nej značne špinavého a zanedbaného poníka vyložili. Žena ihneď kontaktovala príslušné orgány, aby si zviera prevzali. Nakoniec si pre neho prišli z britskej organizácie na ochranu zvierat RSPCA.

"Toto by ste nevymysleli," smiala sa inšpektorka Charlotte Melvin. "Trinásťročné dievčina reagovalo na inzerát, kde žena ponúkala svojho poníka. Už ho vraj nechcela a má v pláne ho uspať," dodáva.

Dievča bez váhania napísalo babičkinu adresu a jedného rána sa pri dome objavil muž, poníka vyložil a bez akéhokoľvek ďalšieho slova alebo rád skrátka odišiel. "Nevieme, odkiaľ ten úbohý poník pochádza, ale je očividné, že s ním nebolo dobre zaobchádzané," tvrdí Melvin pre Bristol Post.

Poník dostal meno Pan Melvin Andrews a je teraz v starostlivosti odborníkov. Ďalší z členiek organizácie RSPCA Rachel Andrews dúfa, že tento prípad nie je začiatok nového trendu. "Už máme po krk toho, že niekoho omrzí jeho zviera a potom ho týmto spôsobom opustí," povedala. "Každý kôň aj poník si zaslúži dobrého majiteľa a kvalitnú starostlivosť," dodala. V organizácii dúfajú, že nájdu do budúcnosti poníkovi nový a láskyplný domov.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:15 Dr. House V.
15:10 NAŠI III.
16:00 POLICAJTI V AKCII
14:35 Panelák
15:45 MacGyver
16:45 Simpsonovci XVII.
14:30 Ochranca II.
15:30 Spravodlivosť v krvi VII.
16:30 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas
14:55 Sherm a jeho mikróby
15:10 Bobove dobrodružstvá na pláži
15:30 Sam a Max
14:40 Cvokař
16:35 Za lepší život
18:20 Arthur a Minimojové