Letuška prinútila ženu dať psíka do priestoru pre príručnú batožinu. Let neprežil

Letuška prinútila ženu dať psíka do priestoru pre príručnú batožinu. Let neprežil

NEW YORK / Na palube lietadla United Airlines zomrel pes, ktorého musela dať majiteľka na žiadosť posádky do priestoru pre príručnú batožinu. Zástupcovia spoločnosti v utorok uviedli, že na seba berú zodpovednosť za incident, ktorý sa stal počas nočného letu z Houstonu do New Yorku.

Pes sa nachádzal v malej prepravke, ktorú vyrobili tak, aby sa zmestila pod sedadlo v lietadle. "Nastúpili sme do lietadla a moja mama ho mala na kolenách. Chceli sme ho dať pod sedadlá, ale prišla letuška a povedala, že tam byť nemôže, lebo bude blokovať uličku. Povedala, že ho dá do batožinového priestoru. Vzala do a zavrela ho tam," povedala Sophia Ceballos, majiteľka psíka. Rodina nevedela, čo má urobiť. Matka opakovala letuške, že ich miláčik Cocito je živý tvor. Stewardka ale trvala na svojom. Let trval 4 hodiny a približne v polovici cesty počuli nad hlavou štekanie. "Báli sme sa o neho. Štekal, lenže boli turbulencie a nesmeli sme sa ani postaviť," povedala Ceballos.

Po 4 hodinách stroj konečne pristál. Žiaľ, pre psíka už bolo neskoro. "Mama hneď vstala, otvorila priestor pre batožiny, vytiahla ho a začala kričať," spomína Ceballos.

Stroj patril leteckej spoločnosti United Airlines. Tá sa rodine ospravedlnila a ponúkla im úhradu nákladov spojených s úmrtím domáceho miláčika. Prípad ale zašiel oveľa ďalej, pretože sa ukázalo, že toto nebolo ojedinelé. Len v roku 2017 zahynulo na palubách leteckých spoločností 24 zvierat, pričom až k 18-tim úmrtiam došlo v strojoch spoločnosti United Airlines.

Cestujúca Maggie Gremminger následne zverejnila prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter fotografiu majiteľky psa a jej detí. "Chcem pomôcť tejto žene a jej dcére. Prišli o svojho psa kvôli zamestnancovi United Airlines. Mám zlomené srdce," napísala Gremminger.

Hovorca spoločnosti ozrejmil, že zamestnanec vyzval majiteľku, aby dala prepravku do priestoru pre príručnú batožinu, pretože trocha zavadzala v uličke. Nevie vraj, prečo prepravku nedali pod sedadlo. Majiteľke a jej dvom deťom preplatili letenky a poplatok za zviera na palube. "Je to tragická udalosť, ktorá by sa nikdy nemala stať, keďže zvieratá nemajú čo robiť v priestore pre príručnú batožinu," vyhlásili v stanovisku.

Príčina úmrtia zvieraťa zatiaľ nie je známa. Spoločnosť sa ponúkla preplatiť aj pitvu.

Zdroj: Twitter/MaggieGremminger

​Pozrite si archívnu reportáž o spornom správaní personálu aerolinky v inom prípade:

Zdroj: noviny.sk/SITA

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:45 Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik
14:05 Warcraft: Prvý stret
16:45 NA CHALUPE
12:55 VŠETKO ČO MÁM RÁD
14:30 POLICAJTI V AKCII
15:40 ADVENTNÁ VÝHRA
12:00 Hooten a Lady: Lovci pokladov
14:05 INKOGNITO
15:15 INKOGNITO
13:10 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
13:20 Bratia Flubovci
13:45 Mestečko Wackaville
13:00 Twilight sága: Rozbřesk - 2. část
15:05 Nejkrásnější den
17:05 Tankový prapor