Vražda Jána Kuciaka - jedna z hlavných tém zasadnutia Európskeho parlamentu

Vražda Jána Kuciaka - jedna z hlavných tém zasadnutia Európskeho parlamentu

ŠTRASBURG / Vražda Jána Kuciaka a jeho snúbenice, rozpočet Európskej únie, či boj proti násiliu na ženách a ratifikácia Istanbulského dohovoru. Týmito témami sa budú europoslanci zaoberať najbližšie dni v Štrasburgu na plenárnom zasadnutí.

Jednou z dôležitých tém aj naďalej ostáva v Európskom parlamente situácia na Slovensku. Otázky ohľadom vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky kladú všetky frakcie parlamentu. Zasadnutie kvôli tejto udalosti dokonca zmenilo program. V stredu budú europoslanci diskutovať o odhaleniach, ktoré priniesol článok Jána Kuciaka, zverejnený po jeho smrti. Prejednávať sa bude údajné zneužívanie fondov a prepojeniach medzi politikmi a skupinami organizovaného zločinu na Slovensku. 

Okrem situácie na Slovensku sa poslanci budú zaoberať aj rozpočtom Európskej únie, keďže po odchode Veľkej Británie bude chýbať vyše 10 miliárd eur. Europoslanci sa preto chcú dohodnúť, ktoré oblasti dostanú menšiu finančnú podporu a úlohou bude aj hľadanie nových zdrojov financií. Jednou z možností môže byť aj zavedenie environmentálnych daní.

Ďalším z bodov programu zasadnutia má byť znovuotvorenie témy Istanbulského dohovoru, ktorý zatiaľ ratifikovalo 17 členov členských krajín. Parlament vyzýva aj zvyšné členské štáty, aby k ratifikácii pristúpili čo najskôr. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:45 Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik
14:05 Warcraft: Prvý stret
16:45 NA CHALUPE
12:55 VŠETKO ČO MÁM RÁD
14:30 POLICAJTI V AKCII
15:40 ADVENTNÁ VÝHRA
12:00 Hooten a Lady: Lovci pokladov
14:05 INKOGNITO
15:15 INKOGNITO
12:35 Albert pozná prírodu najlepšie
13:10 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
13:20 Bratia Flubovci
13:00 Twilight sága: Rozbřesk - 2. část
15:05 Nejkrásnější den
17:05 Tankový prapor