Mimoriadna schôdza k vysloveniu nedôvery premiérovi bude v pondelok ráno

13.03.2018 12:12 Noviny.sk Politika

Mimoriadna schôdza k vysloveniu nedôvery premiérovi bude v pondelok ráno

BRATISLAVA / Mimoriadna schôdza s jediným bodom programu, návrhom na vyslovenie nedôvery predsedovi vlády Robertovi Ficovi, sa uskutoční v pondelok 19. marca od deviatej hodiny ráno. Termín určil predseda národnej rady Andrej Danko.

"Rokovanie Národnej rady SR sa dnes začne minútou ticha za novinára Jána Kuciaka a jeho priateľku. Na programe 28. schôdze NR SR je zatiaľ predložených 59 bodov," informoval o tom hovorca Kancelárie NR SR Tomáš Kostelník po poslaneckom grémiu. Dohodli sa na tom zástupcovia poslaneckých klubov. Zároveň si mandát poslanca začne uplatňovať bývalý minister kultúry Marek Maďarič, náhradníčkou na jeho mandát bola Mária Janíková.

Ako povedal opozičný poslanec Boris Kollár (Sme rodina), opozícia chce "vyskúšať silu" koaličných poslancov v úvode schôdze. O tom, aké obštrukcie majú v pláne, sa dohodnú s ostatnými opozičnými stranami pred začiatkom schôdze.


AKo informovala Veronika Remišová (OĽaNO), parlament sa na tejto schôdzi nebude zaoberať diskusiou o údajnom zneužívaní Vojenského obranného spravodajstva v prospech strany Sloboda a Solidarita (SaS) v období pôsobenia Ľubomíra Galka (2010 - 2012) vo funkcii ministra obrany. Bod preložili na neurčito. Na rozdiel od SaS, ktorá svoje návrhy zákonov z tejto schôdze plánuje stiahnuť, OĽaNO tak neurobí. "Naše návrhy na schôdzi nechávame, lebo sú dôležité," uviedla. Predčasné voľby by mali byť podľa Remišovej čo najskôr. "Táto koalícia nie je schopná vládnuť," dodala.


Poslanec za Smer-SD Ján Podmanický povedal, že Smer-SD má dopoludnia poslanecký klub. "Budeme o všetkých otázkach rokovať. Politický život prináša aj takéto situácie, v konečnom dôsledku budú rozhodovať ľudia," uviedol s tým, že podľa neho je možné hovoriť stále o viacerých alternatívach. Predčasné voľby sú podľa neho stále len názor jednej z koaličných strán. "Všetko je možné. Musí sa vyjadriť aj Slovenská národná strana. Podľa súčasných počtov v parlamente je viacero alternatív," dodal Podmanický. "Na predčasné voľby sa vyžaduje súhlas 90 poslancov, zatiaľ nie je jasná deklarácia, že 90 poslancov je ochotných zahlasovať za predčasné voľby," povedal.

Zdroj: noviny.sk, SITA

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:40 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
12:25 TOP STAR
11:30 PÁLI VÁM TO
12:30 Vyvolení - Dom snov
13:35 Profesionáli
11:35 Kosti VI.
13:30 JAG III.
14:30 Vtierka Castle VII.
11:35 Príbehy dvoch myší II.
12:00 Albert spoznáva svet
12:25 Oskar v balóne
09:55 Příběh jedné jízdy
11:50 Druhý muž
13:30 Město v ohrožení