Chceme spájať, hovorí strana OĽaNO. V prípade predčasných volieb chcú zachrániť hlasy

Chceme spájať, hovorí strana OĽaNO. V prípade predčasných volieb chcú zachrániť hlasy

BRATISLAVA / Strana OĽaNO chce, ako tvrdí, podať pomocnú ruku menším opozičným stranám, aby tak zabránili strate hlasov a aj ďalšej vláde Roberta Fica. Otvorení sú tiež spoločnému volebnému programu.

"SaS sa rozhodlo ísť samostatne, my chceme spájať. Chceme zabezpečiť, aby hlasy neprepadli. Chceme maximalizovať snahu na dosiahnutie slušného Slovenska," vyhlásil Igor Matovič (OĽaNO) s tým, že vyzýva všetky demokratické opozičné parlamentné aj neparlamentné strany, aby sa s nimi spojili a zabránili tak prepadnutiu hlasov. 

Strany s hlasmi pod 5 percent by neobsadili miesta v NR SR. Strana OĽaNO takto už pomohla v roku 2016 strane NOVA. Zároveň opozičným stranám ponúkajú možnosť podieľať sa na ich volebnom programe. "Lebo ľudia chcú vedieť, čo bude deň po Ficovi. Chceme s partnermi o tom diskutovať už pred voľbami, aby sa potom maximum z toho dostalo aj do vládneho programu," vysvetľuje ich plány Matovič. 

Strany, s ktorými začnú rokovať sú strana NOVA a ZMENA ZDOLA. Osloviť chcú aj stranu KDH, SMK, Progresívne Slovensko a stranu SPOLU. "KDH nepotrebuje pomocnú ruku a v prípade KDH ani nie je splnená tá podmienka aby prepadli hlasy," povedal predseda strany Alojz Hlina. 

Matovičovi dali košom aj lídri ostatných opozičných strán. Preto to vyzerá tak, že predvolebná opozičná koalícia ostane iba veľkým Matovičovým snom. "My sa k tomuto asi nepridáme, lebo naši voliči musia veľmi presne a exaktne vedieť prečo nás majú voliť," hovorí zas predseda hnutia SME RODINA, Boris Kollár.

Pozrite si celú tlačovú konferenciu: 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:00 ZOO
16:30 NOVINY
16:50 Moja mama varí lepšie ako tvoja
15:15 Profesionáli VII.
16:00 Kutyil s.r.o. II.
16:55 Fórky, vtipky XXVII.
14:00 Stratené duše II.
16:00 Kosti VIII.
17:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
15:10 Sam a Max
15:35 Lovci drakov
16:00 Malý Elvis a priatelia
15:05 Moje krásná učitelka
16:50 O(d)puštění
18:25 Megazkrat: Smrtící výpadek