Prepustený na slobodu o 297 rokov skôr

Prepustený na slobodu o 297 rokov skôr

KOLORÁDO / Muž, usvedčený zo sexuálneho zneužitia viacerých detí sa dostal na slobodu. A to o 297 rokov skôr, než by na to mal podľa rozsudku právo. Za všetko vraj môžu procesné chyby.

Kathi z amerického Koloráda je v posledných dňoch non-stop na telefóne. "Sme v kontakte s matkami obetí. Boja sa o svoje deti a ja sa im vôbec nečudujem," hovorí Kathi Raley, pracovníčka pomáhajúca obetiam útokov.

Za všetko môže 46-ročný zločinec Michael McFadden, ktorý už nikdy nemal opustiť múry väzenia. Pred troma rokmi ho odsúdili za sexuálne zneužitie šiestich malých dievčat a chlapcov na viac ako tristo rokov za mrežami. Teraz je však opäť na slobode.

"Úprimne, som z toho zhrozený. Náš justičný systém úplne zlyhal," priznáva prokurátor Dan Rubenstein.

Čo sa vlastne stalo? Odsúdenec využil právnické kľučky a fakt, že súdny proces mal podľa zákona platného v Koloráde skončiť do určitého času, čo sa nestalo. Odvolal sa teda proti rozsudku s tým, že poukázal na porušenie svojich práv a odvolací súd mu dal za pravdu. Kolorádsky najvyšší súd odmietol do prípadu vstúpiť a zločinca teda nielenže prepustili, ale navyše ho už nemôžu druhýkrát súdiť za ten istý zločin. Čerešničkou na torte je to, že ho ani nemôžu zaregistrovať ako sexuálneho násilníka. Rodičia obetí sú zúfalí. "Nemáme im ani len ako pomôcť. Je to veľmi nešťastná situácia," priznala zúfalo Kathi Raley.

Muža, ktorý zneužíval maloletých chlapcov obžalovali aj v Bánovciach nad Bebravou. Skončil vo väzbe. Deti zneužíval vo svojom dome a aj v dielni. Viac v archívnej reportáži:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:20 Súdna sieň
11:05 Aféry II.
10:05 Najlepšie svetové videá V.
11:20 Áno, šéfe USA II.
12:20 NOVÁ ZÁHRADA
09:45 Prvé oddelenie
10:30 Nákupné maniačky
11:55 UHÁDNI MÔJ VEK
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Okido I.
09:55 Vášeň mezi řádky
11:55 Divergence
14:25 Pompeje