Tak toto bola tesnotka. Autobus prešiel cez priechod krátko pred vlakom

Tak toto bola tesnotka. Autobus prešiel cez priechod krátko pred vlakom

FRÝDEK / MÍSTEK - Primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký zverejnil na svojom facebookovom profile video jednej z mestských kamier na železničnom prejazde. Na ňom autobus vchádza na železničné priecestie bez závor tesne pred tým, než miestom prešiel vlak.

"V nedeľu popoludní vodič ČSAD ohrozil životy cestujúcich. Chýbalo málo a nešťastie by bolo na svete. Zodpovednosť je vždy na vodičovi, červená je červená a pre všetkých znamená stop. Avšak budem musieť zvolať schôdzku s vedením ČSAD, aby prehovorilo niektorým šoférom do duše. Vodič tohto autobusu by mal letieť do hodiny," uviedol primátor Frýdku-Místku na profile, píše iDnes.cz.

Dodal, že už predtým vyzýval Správu železničnej dopravnej cesty (SŽDC), aby na mieste zriadili prejazd chránený závorami. Kamerový záznam tiež odovzdal polícii.

Ide o rovnaké železničné priecestie neďaleko frýdecko-místeckej autobusovej stanice, na ktorý v novembri 2015 na červenú vošiel poľský kamión a vlak mu rozdrvil náves. Za svoje počínanie dostal vodič podmienku.

Riaditeľ osobnej prepravy ČSAD Jakub Vyvial povedal, že ho vodičovo počínanie mrzí. Odmietol však, že by boli ohrození cestujúci autobusu. "Bolo to v okamihu, keď vodič prechádzal z garáže na stanovište, takže autobus bol prázdny. To samozrejme vodiča neospravedlňuje," uviedol Vyvial s tým, že teraz budú netrpezlivo čakať na závery policajného preverovania.

Zdroj: noviny.sk/iDnes.cz

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Láska po anglicky
22:40 Sestry
01:05 Dom na konci ulice
22:00 Tankový prapor
23:35 Bez úniku
01:15 Sráči
21:50 Taken - Posadnutý pomstou II.
22:45 18 ROKOV S TV JOJ
22:55 Columbo
21:35 Krtko
22:05 Kúzlovanie
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:15 Dobrodruh Flynn
22:10 Rukojmí
23:55 REC