Tak toto bola tesnotka. Autobus prešiel cez priechod krátko pred vlakom

Tak toto bola tesnotka. Autobus prešiel cez priechod krátko pred vlakom

FRÝDEK / MÍSTEK - Primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký zverejnil na svojom facebookovom profile video jednej z mestských kamier na železničnom prejazde. Na ňom autobus vchádza na železničné priecestie bez závor tesne pred tým, než miestom prešiel vlak.

"V nedeľu popoludní vodič ČSAD ohrozil životy cestujúcich. Chýbalo málo a nešťastie by bolo na svete. Zodpovednosť je vždy na vodičovi, červená je červená a pre všetkých znamená stop. Avšak budem musieť zvolať schôdzku s vedením ČSAD, aby prehovorilo niektorým šoférom do duše. Vodič tohto autobusu by mal letieť do hodiny," uviedol primátor Frýdku-Místku na profile, píše iDnes.cz.

Dodal, že už predtým vyzýval Správu železničnej dopravnej cesty (SŽDC), aby na mieste zriadili prejazd chránený závorami. Kamerový záznam tiež odovzdal polícii.

Ide o rovnaké železničné priecestie neďaleko frýdecko-místeckej autobusovej stanice, na ktorý v novembri 2015 na červenú vošiel poľský kamión a vlak mu rozdrvil náves. Za svoje počínanie dostal vodič podmienku.

Riaditeľ osobnej prepravy ČSAD Jakub Vyvial povedal, že ho vodičovo počínanie mrzí. Odmietol však, že by boli ohrození cestujúci autobusu. "Bolo to v okamihu, keď vodič prechádzal z garáže na stanovište, takže autobus bol prázdny. To samozrejme vodiča neospravedlňuje," uviedol Vyvial s tým, že teraz budú netrpezlivo čakať na závery policajného preverovania.

Zdroj: noviny.sk/iDnes.cz

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:50 NOVÉ BÝVANIE
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:35 Hore nohami
19:35 ŽREBOVANIE
19:45 Profesionáli III.
18:05 Hawaii 5.0 IX.
19:05 Hawaii 5.0 IX.
20:10 Myšlienky vraha - Správanie podozrivých
18:05 Máša a medveď III.
18:15 Požiarnik Sam VIII.
18:30 Agi Bagi III.
16:10 Nádech pro lásku
18:20 Cesta za králem trollů
20:15 Barva vítězství