Michelin nehodlá zastaviť výrobu, evakuuje rodiny zamestnancov

07.10.2007 12:07 Noviny.sk Zahraničie
Michelin nehodlá zastaviť výrobu, evakuuje rodiny zamestnancov Zdroj: David Hunter/ilustračné
Tento krok nasleduje po tom, čo bolo pri útoku na konvoj zahraničných pracovníkov v Alžírsku v septembri tohto roka, zranených deväť ľudí vrátane dvoch Francúzov. Al-Káida vyzýva severnú Afriku, nech vyčistí svoje územie od Španielov a Francúzov.

Evakuovať rodiny svojich francúzskych zamestnancov z Alžírska sa rozhodla spoločnosť Michelin. Jeden z hlavných svetových výrobcov pneumatík k evakuácii pristúpil z obavy o ich bezpečnosť, napísal dnes spravodajský server BBC News.

Tento krok nasleduje potom, čo bolo pri útoku na konvoj zahraničných pracovníkov v Alžírsku v septembri tohto roka zranených deväť ľudí vrátane dvoch Francúzov. K útoku sa prihlásilo severoafrické krídlo teroristickej siete Al-Káida.

Výrobu spoločnosť Michelin v Alžírsku zastaviť nemieni a žiadny z ich zamestnancov z krajiny neodchádza. Hovorkyňa spoločnosti už potvrdila, že rodiny zamestnancov, ktoré sa v Alžírsku usadili, už boli alebo sú v týchto dňoch evakuovaní do Francúzska. Ich počet ale neupresnila.

K rovnakému kroku pristúpilo aj niekoľko ďalších európskych spoločností po tom, čo sa tento rok do Alžírska vrátilo islamistami inšpirované násilie a začalo byť zjavné, že nepôjde o žiaden krátkodobý fenomén.

Na poslednej zverejnenej videonahrávke vyzval druhý najvyšší predstaviteľ Al-Káidy Ajmán Zavahrí ozbrojencov v severnej Afrike, aby "vyčistili" svoje územie od Španielov a Francúzov.

Zdroj: ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

07:45 Káčerovo
08:10 Káčerovo
08:30 Dračie srdce 4: Bitka o srdce
07:20 Nevinní
08:15 Prvé oddelenie
08:45 Prvé oddelenie
07:45 Kutyil s.r.o. II.
08:25 POLICAJTI V AKCII
09:30 Prvé oddelenie
07:50 Sníček
08:05 Okido I.
08:15 Viking Vicky
07:45 Tygří oči
09:30 Kincsem
11:40 Skoro dospělá