Chlapček, ktorého včera zrazil vlak, prežil, jeho stav je vážny

07.10.2007 10:15 Noviny.sk Zahraničie
Chlapček, ktorého včera zrazil vlak, prežil, jeho stav je vážny Zdroj: Bruce Foster/ilustračné
Pri Nejdku (ČR) sa v sobotu podvečer stretol osobný vlak s trojročným chlapcom vietnamskej národnosti. Chlapec následkom zrážky utrpel mnohonásobné zranenia, vrátane poranení hlavy.

Zdravotný stav malého chlapca, ktorého v sobotu podvečer zrazil pri Nejdku na Karlovarsku osobný vlak, je vážný. Prognóza vývoja jeho stavu je stále neistá, povedal dnes ČTK administrátor plzeňskej fakultnej nemocnice.

Pri Nejdku sa v sobotu v 17:40 stretol osobný vlak na trati z Potůčka do Nejdku s trojročným chlapcom vietnamskej národnosti. Chlapec následkom zrážky utrpel mnohonásobné zranenia, vrátane poranení hlavy. Letecky ho potom záchranná služba transportovala do plzeňskej fakultnej nemocnice.

V súčasnej dobe podľa administrátora zostáva na oddelení intenzívnej starostlivosti.  Podľa hovorcu Železničnej inšpekcie Zdeňka Neusara sa nehoda stala asi kilometer pred Nejdkom. Prevádzka trate bola zastavená a na miesto boli vyslaní inšpektori Českých dráh. Po prešetrení bola prevádzka obnovená v 19:39.


Podobné nešťastie sa stalo 4. júla neďaleko Hradca nad Svitavou na Svitavsku, kedy nákladný vlak usmrtil dvojročného chlapca, ktorý preliezol na trať dierou v plote.

Častejšie sú ale úrazy detí a mladých ľudí, ktorí preliezajú vagóny, nad ktorými vedie elektrické vedenie. Na toto nebezpečenstvo upozorňuje i tohtoročná kampaň Českých dráh. Nedávno sa podobný vážny prípad stal v Karlovarskom kraji. V areáli sokolovského nádražia zasiahol prúd trinásťročné dieťa, keď vylezlo na odstavený vagón.

Zdroj: ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

07:20 SpongeBob v nohaviciach VIII.
07:45 Káčerovo
08:10 Káčerovo
07:20 Nevinní
08:15 Prvé oddelenie
08:45 Prvé oddelenie
06:50 Hoď svišťom
07:45 Kutyil s.r.o. II.
08:25 POLICAJTI V AKCII
07:20 Požiarnik Sam X.
07:30 Kúzlovanie
07:40 Rapotáčik
05:55 Arthur a souboj dvou světů
07:45 Tygří oči
09:30 Kincsem