Na Nový rok sa v Rakúsku narodilo moslimské dieťa. Internet zaplnili nenávistné komentáre

Na Nový rok sa v Rakúsku narodilo moslimské dieťa. Internet zaplnili nenávistné komentáre

Archívne video
embed kód
VIEDEŇ / Presne 47 minút ubehlo z roku 2018 keď sa vo Viedni narodila Asel. Okrem gratulácii po narodení, ktoré jej rodičia oznámili aj na sociálnej sieti, sa v komentároch objavili aj rasistické priania, nenávisť a znechutenie.

Verejné oznámenia o "novoročných deťoch", doplnené fotografiami rodičov, ktorým sa deti narodili krátko po Silvestri, sú každoročnou tradíciou novín vydávaných v nemecky hovoriacich krajinách, píše the New York Times

Internetové práva a podporné skupiny utečencov ale tvrdia, že nikdy nevideli vlnu nenávisti zameranú na dieťa, s ktorou sa stretla Asel a jej rodičia. Článok vyšiel aj v novinách Heute as Naime a Alper Tamga.

Na snímke je malá Asel so svojím otcom Naimom a matkou Alper. Tá leží v posteli, cez hlavu má moslimskú šatku a v náručí drží svoju dcéru. Po stranách oboch rodičov sú ešte dve zdravotníčky.

Nenávistné komentáre na sociálnych sieťach dúfali v úmrtie novorodenca alebo požadovali deportáciu celej rodiny. "V prvých hodinách jej života, bolo toto dievča terčom neuveriteľnej vlny násilných, nenávistných komentároch na internete," napísal na Facebookovej stráne Klaus Schwertner, generálny tajomník katolíckej nadácie Caritas - Klaus Schwertner

“Je to úplne nová dimenzia online nenávisti, útokov na nevinné novorodeniatko," dodal. 

Zdroj: noviny.sk/The New York Times

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:25 ŠPORT
19:10 NAŠI II.
19:45 ŽREBOVANIE
19:50 Hoď svišťom II.
18:00 Prison Break: Návrat
20:10 Myšlienky vraha VII.
21:00 Myšlienky vraha VII.
19:35 Jahôdka a jej kamaráti II.
20:00 Príbehy dvoch myší
20:25 Robošváb IV.
18:35 Všechno, co si přeje
20:15 Kolonie
22:15 Nájemní zabijáci